کد خبر: 333916
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان ازمشکل جدی درکیفیت آب شرب درروستاهای استان خبرداد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان ازمشکل جدی درکیفیت آب شرب درروستاهای استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهوازمهرداد نیکو گفت: روستاهای استان خوزستان مشکل جدی در کمیت و کیفیت آب شرب دارند وسختی آب در ۳۲ درصد روستای استان بیش از حد استاندارد است.

وی افزود: در روستاهای استان توجه جدی برای شتاب در آبرسانی به روستاها مدنظر است چرا که روستاهای استان مشکلات جدی در کمیت و کیفیت آب شرب دارند.

نیکو با اشاره  اینکه شهرستان های اندیکا، شادگان، باغملک و حمیدیه بیشترین جمعیت روستایی را دارند، خاطرنشان کرد: وضعیت آب شرب روستاهای استان خوزستان مناسب نیست.

وی ادامه داد: در شهرستان های شمالی استان پراکندگی روستاها کمتر است و سهم راه های آسفالت تنها ۳۲ درصد است که در زمینه راه های روستایی نیز مشکلات بسیاری وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاهای خوزستان بیان داشت: طرح هادی در دو مولفه تهیه و اجرای طرح است که در ۷۸ درصد روستاهای استان تهیه طرح و در ۱۸ درصد روستاهای استان نیز اجرای طرح را داشتیم.

وی افزود: در برخی روستاها در حال بازنگری طرح هستیم و در شهرستان های آبادان و امیدیه طرح به صورت کامل تهیه شد.

نیکوادامه داد: متوسط کشوری اجرای طرح هادی ۱۹ درصد و در خوزستان ۱۸ درصد است که این طرح شامل فعالیت های متعددی است اما مهمترین نمود آن انجام معابر اصلی روستایی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان خاطر نشان کرد: در استان خوزستان در ۶۵ درصد روستاهای دارای بیش از ۱۰۰ خانوار اجرای این طرح صورت گرفته است.

وی درپایان با اشاره به اینکه اجرای طرح هادی باید اولویت بندی شود گفت: تاکنون زیرساخت های ۱۵ شهرک کشاورزی ایجاد و آب ۵۰ شهرک تامین شد.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان