کد خبر: 333840
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴

ایلنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزییات عدل و قبولی دانش‌آموزان متوسطه در سال 95 را اعلام کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به گزارش ایلنا، علی زرافشان در سومین روز از سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور ضمن اشاره به اینکه پوشش واقعی متوسطه اول ۹۴ درصد ذکر می‌شود، اما با احتساب ۱۵۰ هزار دانش‌آموز مشغول در دوره ابتدایی در سنین ۱۲ تا ۱۴ سالگی، پوشش تحصیلی افراد ۱۲ تا ۱۴ سال ما ۹۷ درصد است.


وی همچنین به ارسال طرح “معلمان چند مهارتی” به استان‌ها در اواخر خردادماه اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در مناطق کم جمعیت روستایی بتوانیم مدارس متوسطه را راه‌اندازی کنیم.


زرافشان با تاکید بر اینکه برای مدارس شبانه‌روزی بهترین راه حل برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم است، گفت: مدارس روستامرکزی، بزرگسالان و آموزش از راه دور به تحصیل دانش‌آموزان در مناطق روستایی کمک می‌کنند.


وی در حال حاضر ۷۷۹۰ مدرسه تحت پوشش ارتقای مدیریت آموزشگاهی هستند، تصریح کرد: تعداد این مدارس مهرماه امسال به ۱۴ هزار و ۱۰۸ مدرسه خواهد رسید.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از تربیت ۲۵۰ مربی کارآفرین برای استان‌ها  خبر داد و گفت: مدیران پژوهشسراها، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و باید از آنها حمایت شود تا دانش‌آموزان کارآفرین شناسایی و در مسیر صحیح هدایت شوند در این راستا برنامه ارتقای کیفیت یادگیری گروه‌های آموزشی به زودی ابلاغ می‌شود.


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره قبولی دانش آموزان در مقطع متوسطه گفت:  در سال ۹۱ میانگین معدل کتبی مقطع متوسطه ۱۱٫۲۳ بود و میزان قبولی ۷۶٫۳ درصد بود که این رقم برای معدل کتبی برای سال ۹۵ به ۱۲٫۴۶ رسید و ۸۴٫۵۱ نیز درصد قبولی‌ها است.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان