کد خبر: 333808
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۹

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ازبهبودرتبه این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان 51 درصد نسبت به سال 2015خبرداد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ازبهبودرتبه این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان ۵۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵خبرداد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهوازمازیار نوعی  اظهار کرد: وبومتریکس شاخصی برای رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی از لحاظ کمیت، کیفیت و نوع دسترسی است که براساس چهار معیار سایز یا حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی، فایل های محتوایی، تعداد مقالات و رتبه های علمی، وب سایت های دانشگاه ها را رتبه بندی می کند.

وی گفت: براساس رتبه بندی جدید وبو متریکس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر با صعود ۱۰ هزار پله ای از رتبه ۱۹ هزار و ۳۰۰ به رتبه ۹ هزار و ۵۳۸ رشد داشته است.

نوعی افزود: این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های آزاد خوزستان در رده دوم و در بین کلیه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خوزستان در رتبه چهارم قرار دارد.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ادامه داد: کاهش هر چه بیشتر رتبه بندی وبومتریکس سهم عمده ای در جذب دانشجویان خارجی دارد و ما را قادر به جذب دانشجو از کشورهای همسایه می کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر دارای هشت هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۰ رشته گرایش از مقاطع کاردانی تا دکتری است و ۱۲۰ عضو هیات علمی و ۲۱۰ کارمند دارد.

انتهای پیام/ممنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان