کد خبر: 333784
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۷

مدیرکل فرودگاه های خوزستان فراهم کردن زمینه جذب گردشگران خارجی به استان را تاکیدکرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل فرودگاه های خوزستان فراهم کردن زمینه جذب گردشگران خارجی به استان را تاکیدکرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان با اشاره به تمایل بسیاری از گردشگران خارجی برای دیدن از جاذبه های گردشگری استان گفت: باید زمینه جذب این گردشگران را فراهم کنیم.

محمدرضا رضایی در همایش نقش صنعت حمل و نقل در توسعه گردشگری استان در سرسرای اجتماعات فرودگاه اهواز اظهار کرد: نباید تنها مردم استان را به سفر به کشورهای خارجی تشویق کنیم بلکه باید در جذب گردشگران خارجی تلاش نماییم تا ارز آوری در کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به نشستی که اخیرا با مسئولان گردشگری و فرودگاه کشور گرجستان داشته است، افزود: افرادی که از کشور گرجستان به خوزستان آمدند، از برنامه اعزام گردشگر به استان خوزستان استقبال کردند چرا که این استان مکان های دیدنی و جاذبه های بسیاری دارد.

رضایی ادامه داد: اگر شرکت های مسافرتی بتوانند این تردد مسافر به استان خوزستان را سریعتر انجام دهند، یقینا گردشگران خارجی نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان با تاکید بر اینکه صنعت توریسم را باید در همه جوانب در نظر بگیریم،خاطرنشان کرد: گردشگری که وارد استان می شود از همه خطوط حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی استان استفاده می کند و این امر منحصر به حمل و نقل هوایی نیست.

وی افزود: باید همه مسیرهای تردد مسافران را ساماندهی و توسعه داد که در جذب توریست شاهد رشد بیشتری باشیم.

رضایی فرودگاه اهواز را پنچمین فرودگاه کشور از نظر تعداد پرواز و جابه جایی مسافر برشمرد و گفت: در این فرودگاه روزانه ۸۲ پرواز رفت و برگشت انجام می شود که این تعداد در سال گذشته ۵۲ پرواز بود.

وی ادامه داد: در استان خوزستان با داشتن دو فرودگاه مستقل اهواز و آبادان، پس از فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران و شهید هاشمی مشهد، بیشترین پروازها در این استان انجام می شود .

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان