کد خبر: 333730
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس پس از چندین روز متمادی رشد، تصمیم به استراحت گرفت.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس پس از چندین روز متمادی رشد، تصمیم به استراحت گرفت.

به گزارش ایلنا؛ در معاملات امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه بجز شاخص بازار دوم افزایش داشتند. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۱۵ واحد، شاخص کل (هم وزن) هفت واحد، شاخص قیمت (هم وزن) پنج واحد، شاخص آزاد شناور ۱۳ واحد و شاخص بازار اول ۹۸ واحد بالا رفت.


حجم معاملات بازار سرمایه پس از افت دیروز کاهش یافت و امروز بیش از ۷۷۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال در ۶۳ هزار نوبت خرید و فروش شد.


در معاملات امروز گروه فلزات و مخابرات تاثیر مثبت بر شاخص داشت و بر این اساس، نمادهای فخوز (فولاد خوزستان)، فملی (صنایع ملی مس)، فولاد (فولاد مبارکه) و اخابر (مخابرات) رشد کرد، در مقابل نمادهای تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، خودرو (ایران خودرو) و پارسان (نفت و گاز پارسیان) با تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.


تنها شاخص منفی امروز بازار شاخص بازار دوم بود که ۳۰۱ واحد کاهش یافت.


بالاترین رشد قیمت در معاملات امروز به حق تقدم توسعه معادن و فلزات، حق تقدم داروسازی دکتر عبیدی، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، فولاد امیرکبیر کاشان و تولید مواد اولیه داروپخش تعلق داشت.


بیشترین کاهش قیمت نیز به نام حق تقدم سیمان سپاهان، حق تقدم سیمان فارس و خوزستان، حق تقدم فولاد خراسان، حق تقدم عمران و توسعه فارس و ایران ارقام ثبت شد.


**بزرگداشت هشتمین سالگرد عرضه سهام مخابرات در بورس


امروز با حضور مدیران شرکت مخابرات ایران، زنگ آغاز معاملات این شرکت به طور نمادین به صدا درآمد.


این مراسم نمادین که در بورس های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می دهد در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان