کد خبر: 333706
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در بازی‌های المپیک 2016 به مصاف لهستان می‌رود، تیمی که در سه سال گذشته بارها و بارها مقابل والیبالیست‌های کشورمان حضور داشته است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ به مصاف لهستان می‌رود، تیمی که در سه سال گذشته بارها و بارها مقابل والیبالیست‌های کشورمان حضور داشته است.

به گزارش  ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم‌های ایران و لهستان در طول تاریخ ۱۴ بار به مصاف هم رفته‌اند که سهم لهستان ۹ برد و سهم ایران ۵ پیروزی بوده است. ۱۱ بازی از این رقابت‌ها در سه سال اخیر برگزار شده است که آخرین آن رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در توکیو بود و شاگردان رائول لوزانو توانستند با پیروزی سه بر یک، رویای المپیکی شدن خود را محقق کنند.


مهمترین ویژگی فنی تیم لهستان تلفیق قدرت و تکنیک است. در دنیای والیبال تیم‌هایی مانند روسیه بیشتر از قدرت مهاجمین خود برای کسب امتیاز استفاده می‌کنند و تیم‌هایی مانند فرانسه و آمریکا با تکیه بر تکنیک، حملات خود را طرح ریزی می‌کنند. لهستان ترکیبی از این دو ویژگی محسوب می‌شود. بارتوژ کورک مهاجمی نمایشی زن که با قدرت بالا اسپک می‌زند در کنار بازیکنی مانند میخال کوبیاک که با تکنیک خود از دست مدافع حریف برای کسب امتیاز استفاده می‌کند، به خوبی تلفیق این دو ویژگی را نشان می‌دهند.


لهستان در لیگ جهانی ۲۰۱۶ میزبان مرحله نهایی بود و همین مسئله باعث شد استفان آنتیگا با خیال راحت از همه بازیکنان خود در مرحله مقدماتی بهره ببرد و به این ترتیب نه تنها بازیکنان اصلی، بلکه ذخیره‌های این تیم هم کاملا آماده هستند. مهمترین تغییر لهستان نسبت به رقابت‌های انتخابی المپیک هم اضافه شدن ماتئوژ میکا در پست دریافت کننده به ترکیب اصلی است.


میانگین قدی ۱۲ بازیکن لهستان در بازی های المپیک ریو ۱۹۸ سانتی متر و میانگین سن آنها ۲۶ سال است.


تیم ملی لهستان در مسابقه نخست خود با نتیجه سه بر صفر از سد مصر گذشت و در حال حاضر در رده نخست گروه B قرار دارد اما شاگردان لوزانو مصمم هستند که در این دیدار شکست مقابل آرژانتین را جبران کنند و با روحیه بالا به رقابت ها ادامه دهند.


تاریخچه مسابقات ایران و لهستان در طول تاریخ به شرح زیر است:


۱۹۹۸، قهرمانی جهان: ایران صفر – لهستان ۳


۲۰۰۹، جام قهرمانان بزرگ: ایران یک – لهستان ۳


۲۰۱۱، جام جهانی: ایران ۳ – لهستان ۲


۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان یک


۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان صفر


۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳


۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران صفر – لهستان ۳


۲۰۱۴، قهرمانی جهان: ایران ۲ – لهستان ۳


۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳


۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران ۲ – لهستان ۳


۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان ۲


۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳


۲۰۱۵، جام جهانی: ایران ۲ – لهستان ۳


۲۰۱۶، انتخابی المپیک: ایران ۳ – لهستان یک


 منبع: ایلنا
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان