کد خبر: 333672
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۰

ایلنا: رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 95 در صبح فردا خبر داد و گفت: کارنامه تمامی داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 20 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار داده می‌شود.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم خدایی؛ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات عالی سال ۹۵ اظهار کرد: ثبت‌نام داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و تدریس خودگردان آموزشگاه‌ها و آموزش عالی و همچنین برای پروژه‌های تحصیلی آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان انجام شد و ۸۶۰۴۳۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۰۹ هزارو ۱۴۳ نفر زن و ۳۵۱هزار و ۲۹۴ نفر مرد هستند و به عبارت دیگر ۱۷/۵۹ درصد ثبت نام کنندگان زن و ۸۳/۴۰ درصد آنها مرد هستند.


وی  گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون سراسری سال ۹۵ ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۸ مرداد ۹۵ در گروه‌های آزمایشی مختلف به تدریج بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است. 


معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: از تعداد ۷۷۲هزار و ۹۸۲ نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته براساس کارنامه صادره تعداد ۵۳۱هزار و ۹۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه هستند که از این تعداد ۱۴۰ هزار و ۱۸۹ نفر در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۱۷۳هزار و ۴۸۲ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۱۳۵هزار و ۲۱۹ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۴۲هزار و ۲۳۴ نفر در گروه آزمایشی هنر و ۴هزار و ۷۸۲ نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی مجاز به انتخاب رشته شدند.


رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت بیشتر برای داوطلبان دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصلی چاپ و تکثیر می‌شود و دفترچه‌های چاپ شده از روز شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ تا روز ۲۸ مرداد ماه در نمایندگی‌ توزیع روزنامه ایران و از طریق باجه روزنامه‌فروشی سراسر کشور توزیع می‌شود. بنابراین داوطلبان می‌توانند با مراجعه با باجه‌های مذکور در شهرستان محل اقامت خود و پرداخت هزینه مربوطه به دریافت این دفترچه راهنما اقدام کنند.


خدایی افزود: نتیجه اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار داده می‌شود.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان