کد خبر: 333161
تاریخ انتشار: جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


عالم برجسته افغانستانی با بیان اینکه جریان تکفیری در افغانستان هیچ‌گاه نتوانست جایگاهی پیدا کند، گفت: امروز باید در برابر تروریسم بین‌المللی و تکفیری‌ها که گاهی طالبان،‌ گاه داعش و‌ گاه القاعده نامگذاری می‌شوند، بایستیم و به مبارزه بپردازیم.

به گزارش عصر اهواز از کرمان، پنجمین یادواره شهدای شیخ احمدکافی شمالی شهرک پردیس کرمان شامگاه پنجشنبه به یاد شهدای مدافع حرم، تیپ فاطمیون و منا همراه با تشیع پیکر مطهر یک شهید گمنام برگزار شد.

آیت‌الله سید محمود هاشمی‌ارزگانی در این مراسم اظهار داشت: همه انسان‌ها می‌کوشند در نماز، زکات، حج و جهاد در تمام زندگی مقام قرب الهی را به دست بیاورند و به خداوند نزدیک شوند اما شهدا به راحتی به مقام قرب الهی رسیدند. شهدا کسانی هستند که از نعمت «عنده ربهم یرزقون» برخوردارند.

عالم برجسته افغانستانی با اشاره به ترکیب پنجمین یادواره‌ شهدا شیخ احمد کافی کرمان خاطرنشان کرد: جمعیت این یادواره مرکب از انصار و مهاجرین است و اگر تجمع انصار و مهاجر در کنار یکدیگر و تحت زعامت رهبری امت اسلامی نبود، اسلام به شکوفایی و بالندگی دست نمی‌یافت.

وی ادامه داد: امروز به جرأت می‌توان گفت اگر این وحدت و همدلی انصار و مهاجر ادامه یابد، صهیونیسم و استکبار جهانی را به‌زانو در می‌آوریم و برسلطنت‌ها و قدرت‌های جهانی چیره می‌شویم.

آیت‌الله هاشمی‌ارزگانی با بیان اینکه ملت مسلمان افغانستان و ایران دو نیمه یک سیب و دو بخش از یک قلب هستند چراکه دین، زبان، فرهنگ و تاریخ مشترک دارند، افزود: وظیفه ما این است که امروز در برابر تروریسم بین‌المللی و تکفیری‌ها که گاهی طالبان،‌ گاه داعش و‌ گاه القاعده نامگذاری می‌شوند، بایستیم و به مبارزه بپردازیم. همچنان که می‌دانید افغانستان در تاریخ لانه و پایگاه تروریسم بین‌الملل بود اما در این کشور جریان تکفیری هیچ‌گاه نتوانست جایگاهی پیدا کند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان