کد خبر: 333108
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز امام جمعه شهرستان گتوند روز پنجشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی این حسینیه با تقدیر و تشکر از خیرین اظهار داشت: اخلاص شرط پذیرش عمل خیر است و نمود این اخلاص بی توقعی نسبت به تشکر و قدردانی دیگران است.
حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی به سابقه دیانتی و ارزشی شهروندان گتوند اشاره کرد و بر فراگیری و منحصر نکردن مراکز فرهنگی درقومیت ها تاکید کرد و افزود: یکی از آسیب های کار خیر محدود مساجد و مراکز فرهنگی به مجموعه ها و قومیت های خاص است که متاسفانه همین امر سبب تفرقه در جامعه فرهنگی و ارزشی در شهرستان شده است.
امام جمعه گتوند ادامه داد: متاسفانه این نگاه تنگ نظرانه آسیب زیادی به مراکز فرهنگی زده است و برخی از مساجد و مراکز فرهنگی شهرستان مظلوم واقع شده اند.
حجت الاسلام شاه آبادی با اشاره به اینکه فضای فرهنگی برای فعالیت فرهنگی باید در مساجد و حسینیه ها پیوسته و در تمام ایام سال باشد، بر بهره برداری چند منظوره از این حسینیه تاکید کرد و خواستار ساخت مجموعه های آموزشی دراین حسینیه شد.
نماینده مردم شوشتر و گتوند درمجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که باید برای خیرین اعتماد ایجاد کرد افزود: ساماندهی ، شناسایی و تکریم خیرین شهرستان باید در دستور کار اداره اوقاف قرار گیرد و این سنت حسنه باید درجامعه برجسته شود.
سهراب گیلانی با اشاره به مشکلات اداره اوقاف شهرستانهای شوشتر و گتوند از پیگیری جهت راه اندازی و مستقل نمودن اداره اوقاف شهرستان گتوند خبر داد.
وی به رفع مشکل دانشگاه آزاد شهرستان گتوند نیز اشاره کرد و افزود: قطعا این مراکز برای پیشرفت شهرستان نیاز است و خواستار همیاری بیشتر خیرین جهت خرید زمین و احداث این دانشگاه شد.
حسینیه پیامبر اعظم (ص) گتوند در زمینی به مساحت ۳۰۵متر مربع، در سه طبقه با امکانات سالن چند منظوره ، مرکز آموزشی به همت هیات فاطمیون و خیرین ساخته می شود.
زمین این حسینیه را فیض الله حیدرزاده از خیرین گتوند اهدا کرده است.
هم اکنون بیش از ۷۳ مسجد وحسینیه در مناطق شهری و روستایی شهرستان گتوند فعال است.
۷۴۶۷/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان