کد خبر: 333038
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول در این آیین که پنجشنبه در بوستان ساحلی رعنا مشرف بر رودخانه دز برگزار شد گفت:دزفول ظرفیت تبدیل شدن به مرکز بین المللی آموزش های تخصصی نجات در سیلاب و آبهای خروشان را دارد.
عظیم رضایی مرساق افزود:با توجه به ظرفیت موجود در دزفول و وجود رودخانه دز همچنین برگزاری چهار دوره آموزشی سراسری و استانی جستجو و نجات در سیلاب و آبهای خروشان کشور در سال گذشته احداث پایگاهی تخصصی در این راستا در دست پیگیری قرار گرفت.
وی هدف از ساخت این پایگاه تخصصی را آموزش و تربیت مربیان حرفه ای برای امداد رسانی به حادثه دیدگان در آبهای خروشان و سیلاب عنوان کرد و افزود: این پایگاه در زمینی به مساحت ۳۵۰ مکترمربع و اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال به همت شهرداری دزفول ساخته می شود.
مرساق از همکاری و تعامل خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر دزفول در ساخت این مرکز آموزش تخصصی تجلیل کرد و گفت: راه اندازی این پایگاه نقش مهمی در امداد رسانی به حادثه دیدگان در رودخانه دز دارد.
رودخانه و دریاچه دز ، پل ها ، آسیاب های آبی ، کانال های آبیاری ، منطقه کوهستانی ، بیشه زارها و آب و هوای مناسب در چهار فصل شرایط مطلوبی برای تبدیل دزفول به یک مرکز ملی و بین المللی آموزش تخصصی جستجو و نجات از سیلاب و آبهای خروشان را فراهم کرده است.
شهرستان دزفول با چهار هزار و ۷۶۲ کیلومتر مربع وسعت ، رودخانه و دریاچه دز و نیز ۲ بخش کوهستانی سردشت و شهیون در شمال خوزستان واقع است.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان