کد خبر: 333014
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یعقوب نگهداری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۲ هنرمند خاتم کار از شهر صالح شهر گتوند به عنوان نماینده استان خوزستان در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.
وی افزود: نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و مشاغل سنتی به مدت یک هفته از ۷ تا ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ در شهر بندری باتومی گرجستان برپا شده و بهترین آثار صنایع دستی کشورهای مختلف جهان از جمله جاجیم، سفال و قالی به نمایش در آمده است.
نگهداری یاد آور شد: خاتم کاری یکی از صنایع دستی شهرستان گتوند است که در گذشته از جایگاه ارزشمندی برخوردار بوده و همچنان رونق دارد.
رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گتوند با بیان اینکه شناسایی ، توسعه و حمایت از صنایع دستی و
هنرمندان حاضر در این عرصه از اهداف اصلی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان می باشد گفت: تلاش می شود در مناسبت های مختلف با حضور در این نمایشگاه ها صنایع دستی و هنرمندان شهرستان گتوند را به جهان معرفی کنیم.
نگهداری در پایان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های بالای شهرستان گتوند در حوزه صنایع دستی ، این نمایشگاه بین المللی فرصت بیشتری را برای معرفی شهرستان گتوند پدید آورده است.
خاتم کاری، کپو بافی، قالی بافی، گلیم بافی، سفال،خراطی و چرم دوزی از جمله صنایع دستی شهرستان گتوند می باشد.
شهرستان گتوند یکی از شهرهای تاریخی با ۷۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان خوزستان دارای دوبخش مرکزی وعقیلی وپنج شهر گتوند، صالح شهر،ترکالکی، سماله وجنت مکان ونیز ۴۵ روستا می باشد.
۷۴۶۷/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان