کد خبر: 333007
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمدرضا معتمدی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند روز پنجشنبه درگفت و گوبا ایرنا گفت:این شرکت صبح امروز، زیر ساخت های این منطقه را برای سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار داد.
وی اظهار داشت: مذاکره با شرکت نفتی ایتال فلوید و ثبت شرکت و تامین فضای صنعتی مورد نیاز در شهرک صنعتی آبادان برای دریافت اطلاعات تولید زودهنگام early productionاز موارد بحث شده در این نشست بود.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این شرکت دارای تجربه ها و دانش و فناوری در حوزه تولید زودهنگام early production و خدمات حفاری و سرچاهی است و به دنبال حضور در میادین مشترک و غیر مشترک نفتی ایران و عراق است.
معتمدی تصریح کرد: منطقه آزاد اروند به دلیل همجواری و نزدیک ترین فاصله جغرافیایی با میادین اصلی و بزرگ نفتی ایران و عراق و وجود دسترسی های هوایی و ریلی و دریای آزاد و بزرگراه های متعدد، مکانی مناسب سرمایه گذاری برای شرکت های خدمات و پشتیبانی صنعت نفت و به ویژه شرکت های خدمات حفاری و تولید و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع بالاستی و پایین دست نفت و گاز و پتروشیمی است .
وی افزود: در این راستا تا کنون چندین شرکت مهم و معتبر اروپایی و آسیایی اقدام به مذاکره و ثبت شرکت و تامین فضای مورد نیاز صنعتی در منطقه آزاد اروند کرده اند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: شرکت ایتالیایی ایتال فلوید نیز از جمله این شرکت هاست که ابتدای مردادماه جاری اقدام به مذاکره ثبت شرکت و تهیه و تامین فضای صنعتی مورد نیاز و همچنین اخذ مجوزهای ذیربط کرده است.
سازمان منطقه آزاد اروند بسترهای مناسب قانونی و پتانسیل های متعدد منطقه در زمینه های صنعت، تجارت و خدمات با توجه به موقعیت جغرافیایی، نیروی انسانی ماهر، قابلیت ها و امکانات و زیرساخت های صنعتی، تجاری و خدماتی موجود، زمینه رشد چشمگیر منطقه آزاد اروند در مدت کوتاه فعالیت خود کرده است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
۷۱۰۴/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان