کد خبر: 332958
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یکی از علمای بحرین گفت که آیت‌الله عیسی‌قاسم همانند پدر برای همه بحرینی‌هاست و ملت بحرین در برابر هرگونه بی‌حرمتی به وی ساکت نخواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز، دستگاه قضایی بحرین بزرگترین رهبر شیعیان این کشور را به پولشویی و کمک به تروریسم متهم کرده است.

بر همین اساس مردم بحرین برای دفاع از شیخ عیسی قاسم در اطراف منزل وی در منطقه «الدراز» واقع در شمال غرب منامه پایتخت این کشور تحصن کرده‌اند.

اهالی منطقه الدراز محل سکونت شیخ عیسی قاسم اعلام کرده‌اند با جان خود از وی دفاع خواهند کرد و در صورت اقدام علیه شیخ دری از جهنم باز خواهد شد.

دستگاه قضایی بحرین پیش از این تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو کرده و از وی خواسته بود تا خاک این کشور را  ترک کند.

دادستان عمومی بحرین اعلام کرد که احضاریه برای شیخ عیسی قاسم ارسال شده ولی فرزند وی از تحویل گرفتن آن خود‌داری کرده است.

همچنین منابع بحرینی اعلام کردند که هیچ یک از متهمان پرونده در دادگاه حاضر نشدند. بنا بر اعلام این منابع به‌دلیل حاضر نشدن هیچ یک از متهمان در اولین جلسه دادگاه، بررسی پرونده به جلسه دیگری موکول شده است.

بر اساس این گزارش، تاریخ برگزاری جلسه بعدی دادگاه ۱۴ آگوست (۲۴ مردادماه ) تعیین شده است.

محمد التل، از علمای دینی بحرین در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل درباره اقدامات رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت: من به عنوان طلبه علوم دینی می‌گویم که رژیم آل خلیفه در حال حاضر در تلاش برای تحت فشار قرار دادن طلاب علوم دینی و فرو نشاندن صدای آنها در بحرین بوده تا اوضاع سیاسی کنونی در این کشور ادامه پیدا نکند. در واقع رژیم آل خلیفه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محاکمه کرده و طی آن به این نتیجه برسد که وی خائن به بحرین بوده و باید کشور را ترک کند.

در صورت هرگونه هتک حرمت به آیت‌الله عیسی قاسم ملت بحرین آرام نخواهد نشست

محمد التل در ادامه این مصاحبه هشدار داد: در صورتی که هرگونه هتک حرمتی به آیت‌الله عیسی قاسم صورت بگیرد ملت بحرین هرگز آرام نخواهد نشست و ساکت نخواهد ماند.

آیت‌الله عیسی قاسم همانند پدر برای همه شهروندان بحرین است

وی گفت: آیت‌الله عیسی احمد قاسم همانند پدر برای تمامی شهروندان بحرین به شمار می‌آید. وی عالم دینی است که در میان مردم بحرین بالاترین احترام‌ها را داراست. در واقع آیت‌الله عیسی قاسم امتداد خط مرجعیت و خط امام زمان است.

این عالم بحرینی گفت: آیت‌الله عیسی قاسم یک شهروند بحرینی است که بیانگر یک شخصیت مذهبی است که به دین الهی عمل می‌کند و عامل به خط مرجعیت و امام زمان است. تمام این موضوعات خط قرمزی است که در فکر و ذهن ملت بحرین قرار دارد. شما تصور کنید که به دین، مرجعیت و شخصیت دینی ملت بحرین اهانت شود در آن صورت شهروند بحرینی چه واکنشی را نشان خواهد داد. بدون تردید برای حفط حرمت این مقدمات خون ریخته خواهد شد.

محل التل گفت: رژیم آل خلیفه با مطرح کردن اتهامات واهی درباره پول‌هایی که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در زمینه خمس و زکات دریافت می‌کند در واقع درصدد محاکمه مذهب تشیع و مرجعیت و محاکمه منابعی است که این مذهب را تغذیه می‌کند. می‌باشد.

انتهای پیام/.منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان