کد خبر: 332935
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رشت- رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه قانون گذاری نیاز به تحول دارد، گفت: توسعه هر کشوری بدون اتکاء به بخش خصوصی غیر ممکن است.

به گزارش مهر، علی فاضلی در همایش ملی «تببین جایگاه بخش خصوص در اقتصاد مقاومتی» که عصر چهارشنبه در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد با بیان اینکه «اقتصاد مقاومتی» فقط در حد یک شعار باقی مانده، اظهار کرد: متاسفانه هیچ اقدام علمی در خصوص تحقق این شعارصورت نگرفته است.

وی با اشاره به مطرح شدن این شعار برای اولین بار در دیدار مقام معظم رهبری با تعدادی از کارآفرینان در سال ۸۹، گفت: تولید محور کردن اقتصاد کشور اولین و اصلی ترین هدف این شعار بود.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اولویت های سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون، افزود: منسجم کردن اقتصاد مردمی یکی از مهم ترین اهداف این اتاق ها بوده ولی متاسفانه این تشکل ها در طول سال های گذشته کمتر در کنار هم بوده اند.

وی با بیان اینکه در قانون گذاری نیاز به تحول احساس می شود، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به دنبال مترقی کردن قوانین، اصلاح در قانون کار و نظارت بر اجرای قوانین است.

فاضلی توسعه هر کشور بدون اتکاء به بخش خصوصی را غیرممکن دانست و گفت: نظارت و سیاست گذاری از وظایف مجلس شورای اسلامی بوده و باید برای کارآفرینان محیطی امن فراهم شود.

به گفته این مسئول اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون آمادگی کامل برای کمک به دولت و مجلس در این خصوص را داشته فقط به شرطی که شعار مردمی کردن اقتصاد تبدیل به شعور شود.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال زایی مناسب از دغدغه های مهم و اصلی همه مسئولان در عرصه های مختلف است، اظهار کرد: متاسفانه هیچ برنامه ای در این زمینه تاکنون وجود نداشته است.

وی به فعالیت ۶۵۰ هزار بنگاه تولیدی کوچک و متوسط در بخش اصناف کشور اشاره کرد و افزود: ۷۹ هزار بنگاه نیز در بخش صنعتی کشور فعال هستند.

فاضلی در ادامه با اشاره به فعالیت ۹۵ درصد بنگاه های کشور در سه بخش اصناف، بازرگانی و تعاون، تأکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی موفقیت های خوبی برای کشور کسب شده که سهم بخش اقتصاد در این موفقیت ها اندک است.

وی دلیل این امر را ارجح دانستن منافع شخصی برمنافع ملی عنوان و خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد وجود فساد در مدیریت اجرایی به ویژه حوزه اقتصادی هستیم.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان