کد خبر: 332928
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری دادگاه آیت‌الله عیسی قاسم گفت: رژیم آل‌خلیفه کوچکترین حق و ارزشی برای شیعیان و مردم بحرین قائل نیست.

آیت‌الله محمد‌تقی پورمحمدی در گفت‌و‌گو با تسنیم در قم، با اشاره به اشاره به اقدامات رژیم آل‌خلیفه علیه شیعیان بحرین و شیخ عیسی قاسم و برگزاری دادگاه این عالم دینی اظهار داشت: رژیم آل‌خلیفه کوچکترین حق و ارزشی برای شیعیان و مردم بحرین قائل نیست و تنها با زور و فشار قصد حکومت بر آنها را دارد که این اقدامات به ضرر این رژیم تمام می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقدامات رژیم آل خلیفه علیه ملت بحرین افزود: در بحرین شرایط خاصی وجود دارد و آل خلیفه تلاش می‌کند با زورگویی و حمایت آل‌سعود حکومت کند، مردم بحرین با این حکومت مخالف هستند و به مبارزه با آن می‌پردازند و به صورت مسالمت آمیز و به دور از درگیری خواستار عدالت هستند.

آیت‌الله پورمحمدی با اشاره به حکم دادگاه بحرین علیه شیخ عیسی قاسم گفت: شیخ عیسی قاسم میان مردم بحرین نفوذ دارد و مرجع دینی آن‌ها است، رژیم آل‌خلیفه با اتهامات بی‌اساس رهبر شیعیان بحرین را به دادگاه احظار کرده که این موضوع برخلاف آزادی بیان و دموکراسی است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آل‌خلیفه این موضوع را بداند که برخورد با علمای دینی ثمره‌ای جز نابودی حکومتشان ندارد، بیان کرد: خون عالمان دین سبب سقوط حکومت‌های ظالم می‌شود، آل‌خلیفه از رژیم شاه عبرت بگیرد که امام خمینی (ع) را به کشورهای عراق و ترکیه تبعید کرد اما این اقدام سبب شد آتشی که زیر خاکستر بود شعله‌ور شود و انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و رژیم شاهنشاهی سقوط کند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری