کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 332863
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

شاهین خزلی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۵۵ مرتل خرمشهری در طرح ترتیل خوانی شهرستان برای اخذ تاییدیه شورای عالی قرآن کریم کشور جهت شرکت در برنامه تلویزیونی پخش زنده ترتیل خوانی ماه مبارک رمضان سال ۹۶ مشارکت کرده اند و ارشاد اقدام به ضبط ترتیل خوانی ها برای ارسال به این شورا کرده است.

وی افزود: این طرح از سه ماه دوم سال (بعد از ماه مبارک رمضان ۹۵) به همت قاریان قرآن و واحد قرآنی اداره ارشاد خرمشهر اجرایی شد.

مسئول واحد قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر با بیان اینکه در این طرح ۵۵ مرتل خرمشهری ۱۱ جزء از قرآن کریم را بصورت  ترتیل تلاوت می کنند، اضافه گرد: هر جزء توسط پنج نفر طی ۱۱ جلسه تلاوت می شود و تصویر ضبط شده این ترتیل خوانی ها برای داوری به شورای عالی قرآن ارسال می شود.

خزلی تصریح کرد: از افرادی که از سوی شورای عالی کشور تایید می شوند برای تریل خوانی در ماه رمضان آینده در سراسر استان یا کشور استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در رمضان امسال از پنج مرتل خرمشهری در طرح ترتیل قرآن در استان استفاده شد، به برشماری اهداف این فعالیت فرهنگی قرآنی پرداخت و گفت: افزایش شمار مرتلین، ترغیب جوانان تازه کار و معرفی ظرفیت های قرآنی شهرستان خرمشهر از جمله اهداف اجرای این طرح است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان