کد خبر: 332843
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: بانک‌های استان از ابتدای امسال تاکنون بیشتر از آن‌که به واحدهای تولیدی تسهیلات بدهند، آن‌ها را تملک کرده‌اند یا قصد تملک آن‌ها را داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نورالله حسن‌زاده در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن و روز حمایت از صنایع کوچک که امروز، ۶ مردادماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به این نکته که وظیفه و کار بانک‌ها بنگاه‌داری نیست، اظهار کرد: بانک‌ها طرح‌ها را تملک می‌کنند و با این کار اموال و ماشین‌آلات به مرور زمان مستهلک می‌شوند و شرایط به گونه‌ای می‌شود که دیگر امکان فعالیت مجدد وجود ندارد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌های استان توسط بانک‌ها یا به تملک در آمده‌اند یا بانک‌ها قصد تملک آن‌ها را دارند که باید به این مسأله رسیدگی شود.

محمدیان در خصوص فعالیت واحدها و صنایع کوچک در استان عنوان کرد: واحدهای کوچک با توجه به سرعتی که در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارند، به همان میزان آسیب‌پذیر هستند و باید از آن‌ها حمایت شود و به مشکلات این واحدها رسیدگی کرد.

وی اظهار کرد: بانک‌ها در مقابل پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی مقاومت می‌کنند که مسأله عدم پذیرش درخواست وام واحدهای صنعتی کوچک یکی دیگر از دغدغه‌های این واحدهاست.

محمدیان خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی با توجه به شرایط و اوضاع جامعه، پول محصولات عرضه شده خود را به صورت تعهدی دریافت می‌کنند اما اداره کل مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده را نقدا از واحدهای تولیدی دریافت می‌کند که باید به این مسأله رسیدگی شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان