کد خبر: 332797
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز غلامرضا شرفی چهارشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های محلی آبادان افزود:کشورهای مختلف برای بهره گیری از مزیت های توسعه صادرات اقدام به اعلام مناطقی خاص به عنوان منطقه آزاد هستند تا با اعمال برخی از قوانین بین المللی و برداشتن برخی از قوانین دست و پاگیر اقتصادی درون سرزمینی فضا را برای مشارکت بیشتر سرمایه گذاران خارجی و داخلی و ایجاد یک جریان مالی پایدار فراهم کنند.
وی افزود:ایجاد جذابیت های سرمایه گذاری و تضمین های مناسب برای سرمایه گذاران برای صادرات مجدد کالاهای و تولید در مناطق آزاد راهکار مناسب و از مزیت های موجود در مناطق آزاد است.
شرفی وجود زیرساخت های دسترسی آسان به راههای ارتباطی هوایی، دریایی، ریلی و زمینی، فضای همجواری با دیگر کشور عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس، وجود آبهای شیرین و آزاد، کشاورزی و پرورش آبزیان را از مزیت های منحصر به فرد در منطقه آزاد اروند توصیف کرد و اظهار داشت:با بهره گیری از برنامه های توسعه کلان کشور می توان شهرستان های آبادان و خرمشهر را از رکود اقتصادی خارج کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های با اشاره به تقسیم کار نمایندگان آبادان و عضویت آنها در سه کمیسیون انرژی، اقتصاد و اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود:نمایندگان شهرستان در خصوص مسائل مهم شهری اتفاق نظر دارند و مشکلات شهرستان را به صورت جمعی پیگیری می کنند.
این نماینده مجلس ،نرخ بالای بیکاری، افت تحصیلی و مسائل زیست محیطی را مهمترین موضوع های در دست بررسی از سوی نمایندگان مردم آبادان اعلام کرد و اظهار داشت:برطرف کردن مشکلات زیربنایی به زمان بیشتر و پیگیری دارد.
آبادان سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
۶۰۶۵/۳۰۱۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان