کد خبر: 332770
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حسین ابویی چهارشنبه در همایش روز بزرگداشت روز صنعت، معدن و تجارت و روز صنایع کوچک در سرسرای جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در اهواز بیان کرد: این طرح ها پیشرفت بالای ۶۰ درصد دارند و مقرر شده تا پایان امسال پنج هزار طرح از این تعداد به بهره برداری برسد.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه اقتصادی کشور افزود: در زمان شروع به کار دولت یازدهم رتبه کسب و کار ایران ۱۵۲ بود که اکنون به ۱۱۸ رسیده است و رتبه رقابت پذیری کشور از ۸۳ به ۷۴ رسیده است.
ابویی با بیان اینکه میزان تسهیلاتی که پارسال به صنعتگران پرداخت شد بالغ بر ۱۷۹ هزار میلیارد ریال بود، گفت: همچنین پارسال ۵۰ هزار جواز تاسیس به صنعتگران داده شد که این میزان جواز ۱٫۲ میلیون اشتغال ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در حمایت از صنعتگران میزان اعتبار صندوق ضمانت صادرات کشور را ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد افزود: از سال ۹۲ تاکنون، ۱۱۶ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲٫۸ میلیارد دلار انجام گرفت که ۵۷ طرح در دست اجرایی شدن هستند و باقی طرح ها به بهره برداری رسیدند.
وی ادامه داد: ۳۶ طرح بزرگ و ملی در کشور در دست ساخت است که یکی از این طرح ها پروژه فولاد شادگان در خوزستان است که مجموع اعتبارات این طرح ها ۱۳۰ هزار میلیارد ریال بوده و ۱۳ هزار نفر اشتغالزایی به همراه دارند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز بیان کرد: مشکل صنعتگران و واحدهای تولیدی ناشی از قوانینی است که نمایندگان در مجلس مصوب کرده اند.
بیژن پناهی زاده اضافه کرد: در بسیاری از بخش ها، قانون مانع فعالیت های اقتصادی می شود؛ یکی از مواردی که ضرر زیادی به فعالان اقتصادی وارد کرد قانون هدفمندی یارانه ها است که به بخش خصوصی بسیار ضربه وارد کرد؛ تاکنون از قانون هدفمندی یارانه ها سهم تولید داده نشده است.
وی در ادامه گفت: رشد قارچ گونه بانک های خصوصی نیز معضل دیگری برای بخش تولید است.
پناهی زاده اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بر قوانینی که برای بخش تولید ایجاد مشکل می کند نظارت داشته باشند و این مشکلات را رفع کنند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: از جمله کارهایی که برای حل مشکلات بخش تولید باید انجام شود کاهش سود بانکی بر اساس نرخ تورم و پرداخت بدهی دولت به بانک ها برای تامین منابع مالی بانک ها جهت پرداخت تسهیلات است.
۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان وجود دارد.هم اکنون دو هزار و ۲۱۹ واحد صنعتی در خوزستان فعال است.
۷۱۵۸/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان