کد خبر: 332755
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام علی سعیدی روز چهارشنبه در آیین معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان که در سرسرای امام خامنه ای مجتمع فجر سپاه در اهواز برگزارشد اظهارکرد: در سال های ۴۲ تا ۵۷ باتوجه به شرایطی که بر کشور حاکم بود هم شاهد رویش بودیم و هم شاهد ریزش، اما سهم رویش بیشتر بود.
وی مباحث معرفتی، نفسانی، قدرت طلبی، غرور، دنیاگرایی ،فامیل گرایی و شخصیت گرایی را از جمله عوامل ریزش ها برشمرد و افزود:از پیروزی انقلاب تا پایان عمر امام خمینی (ره) شاهد رویش زیادی بودیم و بازرگان، جبهه ملی و منافقان نیز تا آن زمان با امام(ره) همراه بودند اما زمانی که مواضع رهبری برای آنها شفاف شد، ریزش ها آغاز شد.
فرمانده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: امام خمینی (ره) در آن دوران فرمودند جمهوری اسلامی اما بازرگان می گفت جمهوری دموکراتیک اسلامی و همین امر باعث شد که این افراد رفته رفته از انقلاب فاصله بگیرند.
وی بیان کرد: متاسفانه در زمان حاضر نیزعده ای متوجه نیستند و چنین محاسبه ای را دارند چرا که رهبر معظم انقلاب بر تکیه بر درون تاکید دارند و برخی تکیه بر غرب را ترجیح می دهند.
حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: هیچ شخصیتی درعرض رهبری نمی تواند قرار بگیرد در حالی که برخی می خواهند در اعمال ولایت سهیم باشند.
وی بیان کرد: کسانی که از این انقلاب به دنبال سهم بوده و نمی توانند به سهم خود برسند فاصله می گیرند اما باید بدانند که دراعمال ولایت نمی توانند شراکت کنند.
فرمانده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: برخی ها درماجرای فتنه ۸۸ و در غائله ۱۸ تیر ۷۸ قصد داشتند که در اصل ولایت شریک باشند و می گفتند که در غیر این صورت همه جا را برهم می ریزیم چرا که پذیرش امام خمینی(ره) برای آن ها آسان اما پذیرش جانشین ایشان سخت بود.
وی در ادامه سخنانش در خصوص نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر خوزستان گفت:سید محمود موسوی نماینده قبلی ولی فقیه در سپاه خوزستان یک چهره نام آشنا ،متعهد و ولایتمدار از خطه خوزستان است که مدت زیادی را در کردستان خدمت کرده و سوابق ارزشمندی در کارنامه خود دارد و بیش از ۱۰ سال است که در خوزستان اعمال مدیریت می کند.
حجت الاسلام سعیدی گفت: ماهیت جابجایی نقطه قوتی برای تنوع است اما باتوجه به این که احکام نمایندگی ولی فقیه در استان ها سه ساله یا درنهایت شش تا ۹ ساله است، به ما ایراد گرفتند که در برخی از استان ها نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیش از ۹ سال است که مدیریت می کنند.
وی افزود: برای جایگزینی این روحانی ولایتمدار، تلاش های زیادی صورت گرفت تا در نهایت حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده یک چهره باتجربه و آشنا با شرایط منطقه جنوب برای این سمت انتخاب شد.
فرمانده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: وی در چند سال گذشته مسئول آموزش افسران ارشد امام علی(ع) دراستان قم بود که در زمینه آموزش افسران ارشد و سپاهیان تلاش های زیادی درسال های اخیر داشته است و امید است در این سمت جدید نیز در استان خوزستان بتواند در کنار جامعه روحانیت ولایتمدار و معزز این استان کارنامه خوبی را برای خود به ثبت برساند.
در این آیین نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز ، جمعی از نمایندگان مردم خوزستان در خبرگان رهبری و فرماندهان سپاه در سرسرای امام خامنه ای مجتمع فجرسپاه حضور داشتند.
در پایان حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان معرفی و از زحمات سید محمود موسوی قدردانی شد.
۷۱۵۲/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان