کد خبر: 332639
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز اخلاق محمدیان در نشست خبری مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان و با رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان در سرسرای شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در اهواز بیان کرد: از یک هزار و ۲۳۳ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده در شهرک های صنعتی استان ۷۰ درصد واحدهای آن فعال هستند.
وی گفت: در سال ۱۳۹۳ در مجموع ۴۸ واحد صنعتی راکد، و در سال ۱۳۹۴ نیز ۳۶ واحد صنعتی، و در چهار ماه نخست امسال نیز ۱۷ واحد صنعتی راکد در خوزستان فعال شد.
وی ادامه داد: پارسال ۱۶۰ واحد صنعتی جدید نیز در خوزستان به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اظهار کرد: پارسال ۱۱ مورد سرمایه گذاری خارجی با سرمایه ۵۸۲ میلیون دلار و با اشتغالزایی ۳۶۰ نفر در خوزستان انجام گرفت.
وی افزود: همچنین پارسال از محل صندوق نوآوری و شکوفایی برای راه اندازی دو شرکت در خوزستان اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد ریال دریافت شد.
محمدیان بیان کرد: گردشگری صنعتی از دیگر اهداف این شرکت است تا مردم با صنعت خوزستان و فعالیت هایی که در صنایع این استان انجام می شود آشنا شوند.
وی گفت: استاندار خوزستان در بازدید هایی که از شهرک های صنعتی چهار، سه و پنج داشت مشکلات شهرک های صنعتی را بررسی و راهکارهایی برای برون رفت از چالش های موجود ارائه شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان بیان کرد: شهرک صنعتی شماره پنج اهواز با برخی چالش های زیست محیطی روبه رو است.
وی در ادامه گفت: طرح در حال اجرای ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی موسوم به طرح رهبری که در خوزستان در حال اجرا است، در ایجاد صنایع جانبی و تکمیلی و ایجاد اشتغال موثر است.
محمدیان همچنین با بیان اینکه یکی از محصولات صادراتی از واحدهای صنعتی استان خرما است افزود: شرکت های مدیریت صادرات در خوزستان در حال تاسیس است که تاکنون دو شرکت برای مدیریت صادرات واحدهای صنعتی در این استان ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های شرکت شهرک های صنعتی در خوزستان ایجاد زیرساخت هاست اظهارکرد: در دو سال گذشته شهرک های صنعتی در خوزستان از منابع داخلی خود ۴۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد زیر ساخت های شهرک های صنعتی خوزستان هزینه کرده است.
۷۱۵۸/۶۰۶۵/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان