کد خبر: 332546
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز وی که روز سه شنبه برای کلنگ زنی و بهره برداری از چند طرح صنعتی به ماهشهر سفر کرده بود در تالار آفرینش این شهرستان افزود: با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی در عرصه ملی و بین المللی، باید با افزایش توان علمی و فنی خود در راستای توسعه پایدار و ارتقاء سطح استانداردهای زیست محیطی جهت بهینه سازی درمصرف انرژی و آب و همچنین کاهش آلودگی ها به ویژه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تلاش مضاعف داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های کلان نظام در سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری در رابطه با محیط زیست اظهار داشت: این ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت ویژه محیط زیست و رعایت آن می باشد.
معاون رئیس جمهوری گفت: نادیده گرفتن مسائل زیست محیطی موجب وارد شدن آسیب های جدی به بدنه اقتصاد، بهداشت و طبیعت می باشد.
ابتکار تصریح کرد: دولت یازدهم نیز با اولویت قرار دادن موضوع محیط زیست بیش از پیش به مقوله زیست محیطی پرداخته است.
وی افزود: خوشبختانه صنعت نفت چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی شاهد تغییر جدی رویکرد در مسائل زیست محیطی بوده ولی برای رقابت در عرصه بین المللی باید آمادگی بیشتری کسب شود و با پایش بیشتر در حوزه محیط زیست کارایی خود را بالا ببریم.
ابتکار در ادامه با اشاره به پروژه حذف جیوه از مدار تولید واحد پتروشیمی بندر امام تصریح کرد: حذف جیوه از مدار تولید نه تنها فواید خوبی برای منطقه و ساکنان آن به دنبال داشته بلکه با رعایت تعهدات بین المللی به جهت اتصال به آبهای خلیج فارس فواید بین المللی نیز به همراه داشته است.
وی اظهار داشت: با انجام این فرآیند علاوه بر کاهش ۳۰ درصدی هزینه انرژی در روند تولیدات این واحد باعث می شود جمهوری اسلامی ایران در جهت توافق پاریس مبنی بر کاهش ۴ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای بدون شرط و کاهش ۸ درصدی آن با شرط رفع کامل تحریم ها گام بردارد که این موضوع نشان دهنده عمل کردن دولت یازدهم به تعهدات خود در بخش محلی و عرصه بین المللی است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه به منظور شرکت در آئین حذف واحد کلرآلکالی پتروشیمی بندر امام، بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب صنعتی پتروشیمی تخت جمشید، کلنگ زنی واحد پساب صنعتی پتروشیمی بندرامام و دیدار با مدیران صنایع پتروشیمی، عقد قرارداد طرح جمع آوری گازهای همراه نفت، کلنگ زنی نخستین مدرسه طبیعت در گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان در اهواز، دیدار با مجمع نمایندگان و تشکل های مردم نهاد و نشست با مسئولان استان در زمینه ریزگردها وارد اهواز شد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان