کد خبر: 332528
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


یک معارض سرشناس بحرینی تاکید کرد رژیم آل خلیفه گمان می‌کرد با هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم کمر انقلاب را خواهد شکست اما با این اقدام روح تازه‌ای به کالبد آن دمید.

دکتر "راشد الراشد" یکی از معارضان سرشناس بحرینی در گفتگو با خبرنگار بین‌الملل عصر اهواز به موج جدید بازداشت‌ها در این کشور اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد رژیم آل خلیفه در حال استفاده از آخرین حربه های خود در سرکوب مردم است زیرا تمام ملت تبدیل به معارض شده‌اند، دولت صدها نفر را بازداشت می کند در حالی که صدها نفر دیگر در خارج از زندان ها نیز مخالف آن هستند. زندان ها مملو از جوانان شده‌اند و آل خلیفه در حال توسعه دادن آنها است.

وی ادامه داد: دهها هزار نفر در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم یکی از نمادهای مذهبی بزرگ بحرین تحصن کرده‌اند، آیا آل خلیفه می تواند یک ملت را به طور کامل بازداشت کند. از پنج سال گذشته تاکنون و از زمان آغاز انقلاب مردمی که خواسته اصلی آن سرنگونی رژیم است آل خلیفه از تمام شیوه های سرکوبگری از جمله هتک حرمت نوامیس و شکنجه و تخریب مساجد و موارد دیگر استفاده کرد اما موفق نشد اراده مردم و رهبرانی که برخی از آنان در زندان به سر می برند و برخی دیگر در خارج از زندان ها هستند را در هم بشکنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شاید رژیم بتواند در موج جدید بازداشت ها دهها جوان را بازداشت کند اما با ده ها هزار نفر که همگی هم عقیده هستند و خواهان سرنگونی رژیم ال خلیفه چه خواهند کرد؟ همگان از طریق رسانه ها شاهد اعتراضات و راهپیمایی های روز افزون مردم بحرین هستند.

نیروهای معارض خواسته‌های مردم را پی می‌گیرند

دکتر راشد الراشد توضیح داد: معارضان از ابتدا و به صورت علنی بر خواسته های ملی عادلانه تمرکز داشتند و تلاش می کردند تا رژیم را مجبور به کنار آمدن با این انقلاب بکنند، هم اکنون نیز نیروهای معارض بر خواسته های عموم مردم تاکید دارند و آن را به عنوان تنها راه ایجاد تغییر مناسب پشتیبانی می کنند.

وی تاکید کرد: نتیجه فعالیت های معارضان هم اکنون با آغاز فشارهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا به رژیم آل خلیفه آشکار شده است و این کشورها به آل خلیفه فشار وارد می کنند تا از طریق به رسمیت شناختن معارضان و گفتگو با آنان به یک راه حل سیاسی مناسب دست یافت.

او به خونریزی های فراوانی که از سوی آل خلیفه صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: البته ما به عنوان مخالفان رژیم آل خلیفه و پس خونریزی های فراوان و هتک حرمت های فراوان و تا زمانی که مردم در خیابان ها هستند آل خلیفه را به رسمیت نشناخته و با آنان گفتگو نخواهیم کرد. عاقلانه نیست که پس از تمام جنایت های صورت گرفته از سوی رژیم از خواسته های خود کوتاه بیاییم.

جامعه جهانی سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم را محکوم می‌کند

این معارض بحرینی همچنین گفت: در حقیقت با گذشت یک ماه از صدور دستور سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم و ادامه یافتن تحصن مردم در مقابل منزل او رژیم متحمل شکست شده و در برابر افکار عمومی جهان مشروعیت خود را از دست داده است، این رژیم بار دیگر در برابر اراده ملت شکست خورد و سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم به جای اینکه او را آزار دهد باعث ایجاد مشکلاتی برای آل خلیفه شد، تمام جامعه جهانی این اقدام را محکوم کرده و خواستار عقب نشینی رژیم از آن شدند.

وی اظهار کرد: همان‌طور که می دانید در رژیم های دیکتاتوری آبروی حاکمان از هر چیزی حتی کشور و ملت بالاتر است از این رو می خواهند به این مسئله بدون اینکه باعث آبروریزی برای "حمد" طاغوت بحرین شود پایان دهند، راهکاری که هم اکنون برای خروج از این بحران در نظر گرفته‌اند محاکمه شیخ عیسی قاسم است.

او در پایان گفت: آل خلیفه گمان می کرد با هدف قرار دادن رهبری به بزرگی شیخ عیسی قاسم کمر مخالفان را خواهد شکست اما با این اقدام روح تازه‌ای به کالبد انقلاب دمید، هم اکنون تحصن میدان لولوه بار دیگر در الدراز و این بار به رهبری یک عالم بزرگ همچون شیخ عیسی قاسم تکرار شده است. این یک دستآورد بزرگ و گامی به جلو برای ملت بحرین است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان