کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 332519
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یک فعال سیاسی بحرینی هشدار داد که خط قرمز ملت بحرین حریم آیت‌الله عیسی قاسم است.

به گزارش گروه بین‌الملل عصر اهواز، اقدامات آل‌خلیفه بر ضد معترضانی که خواسته‌های خود را به شکل مسالمت آمیز مطرح کرده‌اند، به خوبی تصویری از نقض حقوق بشر را نظام حاکم بر بحرین به نمایش می گذارد، به ویژه اینکه این اقدامات شکل‌های مختلفی داشته و بیش از همه در سلب تابعیت از مخالفان نمود یافته است.

سلب تابعیت مخالفان و کوچاندن اجباری آنان بارزترین نوع حاکمان بحرین علیه شهروندان این کشور است که جدیدترین مورد آن را می‌توان در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته این کشور مشاهده کرد.

هدف قرار دادن منازل مخالفان، تهدید آنها به بازداشت و در مواردی تجاوز جنسی و اقدامات مشابه از جمله سیاست‌هایی است که آل خلیفه در طول تقریبا شش سال گذشته تاکنون در پیش گرفته است به این امید که خیزش مردمی را به بن بست برساند.

رژیم آل خلیفه در جدیدترین اقدام سرکوبگرانه علیه مخالفان، تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم الدرازی البحرانی روحانی سرشناس و برجسته شیعه این کشور را سلب کرد.

این اقدام کمتر از یک هفته پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری بحرین فعالیت جنبش الوفاق را تعلیق و دو گروه مخالف موسوم به «مؤسسۀ عصر روشنگری اسلامی» و «انجمن اسلامی الرساله» را نیز منحل کرد.

در پی این اقدام موجی از اعتراض در بحرین راه افتاد و منطقه الدراز زادگاه شیخ قاسم واقع در شمال غرب منامه به محاصره نیروهای امنیتی در آمد که این وضعیت تا به امروز ادامه یافته است.

نیروهای آل خلیفه با این کار ۲۰ هزار تن از ساکنان این منطقه را تحت محاصره  خود قرار دادند و برای تشدید این وضعیت اینترنت این منطقه را برای ساعت‌های طولانی قطع کردند تا ارتباط آن با دنیای بیرون قطع شود به اضافه اینکه از مجموع ۱۱ ورودی ۹ ورودی این منطقه را مسدود کرده اند.

این تصمیم با واکنش‌های داخلی و خارجی گسترده روبرو شد و مردم بحرین از آن تاریخ تاکنون مقابل خانه این روحانی برجسته تحصن و سیاست‌های رژیم حاکم را محکوم کرده‌اند.

"یوسف الحوری" از فعالان سیاسی بحرینی در مصاحبه با خبرنگار بین الملل عصر اهواز به تشریح سناریوها و اقدامات رژیم آل خلیفه علیه خواسته‌های مشروع مردم بحرین پرداخت.

وی در این مصاحبه گفت: انتظار می‌رود که رژیم آل خلیفه به سوی استفاده از بدترین گزینه‌ها در قبال مردم بحرین و به خصوص آیت‌الله عیسی قاسم و سازمان‌های دینی و دیگر علما بپردازد. شاهد آن بودیم که در ابتدای آغاز انقلاب مردم بحرین، رژیم آل خلیفه اقدام به وارد کردن نیروهای نظامی سپر جزیره که همان نیروهای نظامی عربستان بودند، کرد.

هرگونه اقدام خونبار و بی‌رحمانه از رژیم آل خلیفه دور از انتظار نمی‌باشد

الحوری اضافه کرد: در واقع رژیمی که برای سرکوب انقلاب مردم خود از مزدوران و ارتش دیگر کشورها استفاده می‌کند انتظار می‌رود که بدترین سناریوهای ممکن را در قبال مردم و شخصیت‌های بارز دینی اتخاذ کند. این رژیم اقدام به تبعید آیت‌الله شیخ حسین نجاتی و شیخ محمد خجسته و تعدادی دیگر از نخبه‌های دینی و شیعه کرده است. بنابراین از رژیم آل خلیفه هرگونه اقدام بی رحمانه و خونبار دور از انتظار نمی‌باشد و حتی حمله به اعتصاب کنندگان اطراف منزل آیت‌الله عیسی قاسم و انجام جنایت بزرگ در آنجا امکان پذیر است.

خط قرمز ملت بحرین حریم آیت‌الله عیسی قاسم است

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره واکنش‌های احتمالی مردم بحرین نسبت به هرگونه هتک حرمت به آیت‌الله عیسی قاسم گفت: ملت بحرین صراحتا اعلام کرد که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم خط قرمز است و بحرین بدون وجود آیت‌الله عیسی قاسم مفهومی ندارد. امروز مهمترین و بارزترین شخصیت شیعی در بحرین آیت‌الله عیسی قاسم است.

آیت‌الله عیسی قاسم سوپاپ اطمینانی برای بحرین است

این فعال سیاسی بحرین اضافه کرد: وی تنها یک شخصتی برجسته برای شیعیان در بحرین به شمار نمی‌آید بلکه سوپاپ اطمینانی برای این کشور نیز به شمار می‌آید. در چندین مورد در صورتی که آیت‌الله عیسی قاسم وارد نمی‌شد، بحرین وارد شرایط بحرانی خطرناکی می‌شد اما شیخ ید طولانی در مستقر نگه داشتن بحرین و در نتیجه منطقه داشته است چون هرگونه شراره آتش در بحرین به دیگر کشورها نیز کشانده خواهد شد. به همین دلیل ملت بحرین هرگز اجازه نخواهد داد که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم محاکمه شود و همگی می‌دانند که این موضوع سیاسی است.

انتهای پیام/.منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان