کد خبر: 332510
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس یکی از دلائل اصلی تاخیر خطوط هوایی در فرودگاه شیراز را گرم شدن هوا اعلام کرد و گفت: افزایش دما در فصل تابستان یکی از دلایل عمده تاخیر پروازهای داخلی است.

رضا بدیعی فرد در گفت‌وگو با تسنیم در شیراز، اظهار داشت: از آنجایی که این گرم شدن هوا و ایجاد گرد و غبار در صنعت هوانوردی مشکلاتی را به همراه دارد که  سبب می‌شود خلبان با کاهش دید مواجه شود و ایمنی پرواز به مخاطره بیافتد.

وی گرم شدن هوا و تاخیر در پروازهای داخلی را امری طبیعی اعلام کرد و افزود: کادر پرواز ایمنی مسافران را بر هر موضوعی اولویت می‌دانند که امیدواریم با رفع تحریم‌ها بخش عمده‌ای از مشکلات صنعت هوانوردی در ایران رفع شود.

بدیعی‌فرد با بیان اینکه مجموعه فرودگاه متشکل از ۱۲ نهاد دولتی است که همگی با مدیریت یکپارچه فرودگاهی به صورت هماهنگ و ۲۴ ساعته خدمات حمل ونقل هوایی به مسافران ارائه می‎دهند افزود: هم اینک عمده نارضایتی مسافران بحث تأخیر پروازها گزارش شده که کمبود ناوگان و شرایط خاص آب و هوا مشکلات  پروازها را دو چندان کرده است.

وی با بیان اینکه در پی انتشار برخی مطالب در یکی از شبکه‌های مجازی مبنی بر ناسزاگویی یکی از مسافرین به مجموعه فرودگاه بین‌المللی شیراز، از مسئولان قضایی خواستار برخورد قاطع و جدّی با عاملین نشر این مطلب شد و افزود: اکاذیب علیه صنعت هوانوردی کشور و انتشار چنین شایعاتی تنها تشویش اذهان عمومی را به همراه دارد و تلاش شبانه روزی کادر پروازی و مجموعه فرودگاهی را زیر سوال می‌برد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان