کد خبر: 332441
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


وزیر کشور با بیان اینکه تمام بسترهای قانونی لازم برای رقابت سالم احزاب در انتخابات ۹۶ فراهم است‌، گفت: تاریخ‌های پیشنهادی دولت به شورای نگهبان برای ‌انتخابات ۲۹ اردیبهشت و ۵ خرداد است‌.

به گزارش عصر اهواز از مشهد مقدس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی که در دفتر استاندار خراسان رضوی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع پدیده در حوزه تصمیم‌گیری‌های ملی است که با هماهنگی انجام شد با دستگاه‌های مختلف تبدیل به مجموعه‌ای ۱۶‌ بندی و همه ابعاد آن تبیین شده است.

وی با بیان اینکه مبتنی بر تصمیم ملی استاندار خراسان رضوی و دستگاه‌های مرتبط در آن در چارچوب مشخص باید موضوع را پیگیری کنند، افزود: هیئت مدیره انتخاب شده، مسیر آماده و مسئله به نظر ما حل شده است.

وزیر کشور در ارتباط با پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی افزود: آنچه در محدوده اختیارات استان است با اولویت و سرعت خوبی پیش می‌‌رود.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل و واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام وارد مرحله جدی شده و بانک‌ها در مورد واگذاری سهم استان خراسان رضوی از تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی عملکرد مناسبی داشته و تاکنون ۷۵۰ گزارش به بانک‌ها ارسال شده است.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی در سطح ملی مسیری طولانی دارد تصریح کرد: درست است در گام نخست باید موانع قانونی رفع شود اما برای رسیدن به یک نقطه روشن و گفتمان قالب ریل‌گذاری مناسب در همه ابعاد نیاز است. در ارزیابی‌های گزارش شده خراسان رضوی جزو استان‌های پیشتاز به حساب می‌آید.

وزیر کشور ارتباط با اقدامات انجام شده برای مشهد ۲۰۱۷ به عنوان الگوی اسلامی شهرهای مذهبی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌، توانمندی‌ها، امکانات، فرهنگ و معنویت حاکم بر شهر مشهد باید به دنیای اسلام معرفی شود.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به سئوال تسنیم با بیان اینکه در سال ۹۶، ۳ انتخابات به صورت همزمان برگزار می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها نمایندگی ۴ حوزه انتخاباتی برای مجلس نیز در سال آینده برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاریخ‌های پیشنهادی دولت به شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت و ۵ خرداد است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه احزاب بازیگران اصلی عرصه رقابت‌های سیاسی و نشاط انتخاباتی هستند، تأکید کرد: با توجه به اینکه احزاب در انتخابات گذشته عملکرد خوبی داشته‌اند به نظر می‌رسد به نوعی پختگی سیاسی دست یافته‌ایم که با محوریت قانون رقابت سالمی در حوزه انتخابات شکل می‌گیرد

رحمانی‌فضلی گفت: تمام بسترهای قانونی لازم برای رقابت‌های احزاب فراهم شده است.

ادامه دارد…

 

 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان