کد خبر: 332433
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز یوسف پریدار سه شنبه در آیین معارفه سرپرست جدید بیمه سلامت دزفول در سالن غدیر بیمارستان بزرگ این شهر نقاط مثبت طرح تحول نظام سلامت را بسیار بیشتر از نقاط منفی این طرح دانست و گفت: منتقدان این طرح در حال بزرگنمایی نقاط منفی و نادیده گرفتن نقاط مثبت این طرح هستند.
وی با انتقاد از اظهارنظر برخی نمایندگان مجلس که طرح تحول نظام سلامت را طرح هزینه بر عنوان و توقف اجرای این طرح را خواستار هستند ادامه داد: بیش از ۳۰ سال دولت از وظایف حاکیمتی خود در حوزه بهداشت و درمان غافل و هزینه ای در زیرساخت های درمانی کشور انجام نداده که به همین دلیل طبیعی است در سال های اولیه اجرای طرح تحول نظام سلامت برای بازسازی این زیرساخت ها با حداکثر صرف اعتبار مواجه شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار کرد: با تکمیل زیرساخت های بهداشتی و درمانی مورد نیاز کشور در دولت یازدهم و طرح تحول نظام سلامت به تدریج اعتبار مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان در کشور کاهش یافته و کیفیت خدمات افزایش چشمگیری خواهد داشت.
پریدار افزود: بخش زیادی از هزینه های طرح تحول نظام سلامت هزینه های سرمایه ای است که مردم سالها از خدمات آن بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت کار ۲۰ ساله را در مدت ۲ سال انجام داده است ادامه داد: به دلیل بی توجهی به حوزه بهداشت و درمان و توسعه زیرساخت های مورد نیاز در کشور مسئله درمان در حال تبدیل به یک بحران بود که اجرای طرح تحول نظام سلامت بخش زیادی از این بحران را برطرف کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ابلاغ سیاست های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری را ناشی از بی توجهی مسئولان به حوزه بهداشت و درمان دانست و گفت: دلیل ورود مقام معظم رهبری به موضوع سلامت توجه دادن مسئولان به این موضوع مهم بود چرا که سال ها مورد غفلت قرار گرفته بود.
پریدار افزایش امید و کاهش هزینه های پرداختی درمان را از ویژگی های مهم طرح تحول نظام سلامت برشمرد و گفت: هجمه به وزارت بهداشت و درمان و طرح تحول نظام سلامت نابخشودنی، غیر کارشناسسی و غیرمنصفانه است.
وی با تایید معیوب بودن نظام ارجاع در سیستم درمانی کشور اظهار کرد: به دلیل ناقص اجرا شدن نظام ارجاع بیمار در کشور بخشی از خدمات موازی کاری شده و همین امر هزینه های مضاعفی را بر وزارت بهداشت و درمان وارد کرده است.
پریدار خاطر نشان کرد: طرح نظام ارجاع به صورت علمی بر مبنای پرونده الکترونیک درمان و کارت هوشمند در کاهش هزینه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسیار مؤثر است.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان