کد خبر: 332424
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، نعمت اله آلبوغبیش ظهر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه بررسی وضعیت مشاغل مزاحم و آلاینده این شهرستان اظهار کرد: این واحدها شامل جوشکاران، نجاران و مصالح فروشان بوده که بر اساس هماهنگی به عمل آمده با اتحادیه اصناف ذکر شده، مقدمات ساماندهی و جابه جایی شان در دستر کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: به این منظور قطعه زمین مناسب در خارج از محدوده شهر تهیه و نقشه های مربوطه نیز آماده شده و استعلامات مورد نیاز از دستگاه های اجرایی ذیربط در حال انجام است. در صورت تایید، مراحل بعدی اقدام خواهد شد.

معاون فرماندار شادگان تصریح کرد: در راستای ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده، همچنین تعداد ۲۰ واحد صنفی کارواش غیرمجاز و فاقد پروانه کسب، شناسایی  شده که تاکنون تعداد سه واحد از آنها توسط مراجع ذیصلاح پلمب شده و مابقی نیز در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات و عدم أخذ پروانه کسب، از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان و تأکید بر ضرورت افزایش فرصتهای شغلی گفت: با این وجود ایجاد فرصتهای شغلی نباید باعث سلب آسایش شهروندان شود.

آلبوغبیش با اشاره به ضرورت ساماندهی دکه های واقع در شهر شادگان و سه راهی دارخوین، بر لزوم پیش بینی محلهای مناسب جهت مشاغل آلاینده و مزاحم در طرحهای جامع شهرهای دارخوین و خنافره که در دست تهیه است تأکید کرد.

معاون فرماندار شادگان ادامه داد: دستورالعمل ساماندهی مشاغل مزاحم و صنایع آلاینده به شهرداران ابلاغ شده و بر اساس آن و مفاد بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها، شهرداری موظف است از ایجاد و تأمین کلیه اماکنی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنین یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست با همکاری سایر دستگاه های اجرایی مربوطه، جلوگیری کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان