کد خبر: 332412
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز نوراله حسن زاده سه شنبه در نشست خبری مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در سرسرای شرکت شهرک های صنعتی خوزستان بیان کرد: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ۹ میلیون تن به تولیدات کشاورزی خوزستان اضافه می کند و این طرح می تواند ظرفیت های زیادی در بخش های مختلف به ویژه در افزایش تولید و ایجاد اشتغال داشته باشد.
وی گفت: مقرر شده که سه کارخانه ۱۰ هزار تنی قند چغندری در خوزستان تاسیس شود.
حسن زاده افزود: با کمک دولت مهر امسال کارخانه قند دزفول که در سال ۸۳ ورشکسته و تعطیل شد دوباره راه اندازی می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان، همچنین اظهار کرد: کارخانه شکر اهواز در سال ۸۴ دچار مشکل شد؛ این کارخانه متعق به بانک ملت و ملی بود که قرار شد به وزارت صنعت، معدن وتجارت واگذار شود اما قیمتی که بانک ملی و ملت برای این کارخانه که هیچ تجهیزاتی نداشت در نظر گرفت بسیار زیاد بود.
وی افزود: مقرر شد این کارخانه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی واگذار شود اما به دلیل همکاری نکردن بانک ها این واگذاری انجام نگرفت و هنوز این مشکل حل نشده است.
حسن زاده با اشاره به طرح بنگاه های زود بازده اشتغالزایی عنوان کرد: این طرح در سال ۸۴ عنوان شد اما متاسفانه به دلیل اینکه ظرفیت و فضای مناسب برای برخی طرح های اقتصادی و اشتغالزایی در جامعه وجود نداشت تنها ۱۰ درصد طرح های بنگاه های زودبازده اجرا شد و این طرح چندان موفق نبود.
۷۱۵۸/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان