کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 332383
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رضا حفیظی در گفتگو با مهر اظهار کرد: در راستای کنترل وپیشگیری از بیماری های دامی و حفظ بهداشت عمومی جامعه از طریق مصرف گوشت سالم، عملیات ملی واکسیناسیون علیه بیماری ویروسی آبله در تمامی گله های گوسفند موجود در سطح شهرستان شادگان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت دامی شهرستان همه ساله در راستای پیشگیری از این بیماری ویروسی دامی توسط این اداره انجام می گیرد افزود: این عملیات توسط اکیپ های بخش دولتی و خصوصی به صورت رایگان به دامداران ارائه می شود.

رئیس اداره دامپزشکی شادگان تصریح کرد: بیماری آبله یک بیماری واگیر ویروسی است که می تواند باعث تلفات و ضرر اقتصادی شدید به گله های گوسفندی شود.

حفیظی اضافه کرد: واکسیناسیون علیه بیماری آبله در سطح جمعیت دامی روستایی شهرستان شادگان در حال انجام است و به عنوان یک بیماری ویروسی دامی هیچ گونه مخاطره ای برای انسان ندارد. مهمترین قضیه بحث اقتصادی بودن آن است که می تواند موجب تلفات شود.

وی در پایان گفت: بر اساس گزارش های شبکه دامپزشکی تاکنون ۷۲ هزار راس گوسفند واکسیناسیون شده که اعتبار این پروژه توسط اداره کل دامپزشکی استان خوزستان تامین شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان