کد خبر: 332374
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رضا امیری ظهر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم خارج از مدار شدن واحد کلرآلکالی پتروشیمی بندر امام که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت، با تشریح طرحهای اخیر مجتمع پتروشیمی بندرامام اظهار کرد: واحد کلر آلکالی پتروشیمی بندرامام بر اساس طراحی اولیه با فرآیند جیوه در حال کار بوده است. با خارج از مدار شدن این طرح، تغییر فرآیند این واحد در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اجرای طرح تغییر فرآیند واحد کلرآلکالی و حذف جیوه به سه فاز تقسیم شده است تصریح کرد: در فاز نخست، سیستم ابزار دقیق و کنترل واحد که نیوماتیک بود به آخرین فنآوری FCS-DCS مجهز شد و در ابتدای سال ٩۵ به بهره برداری رسید.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بندرامام اضافه کرد: فاز دوم این طرح، تامین لیسانس، تامین الکترولایزرهای سیستم ممبراین و تهیه اسناد مهندسی پایه است در این فاز با صاحب دانش واحد (شرکت دنورا که در حال حاضر مالکیت آن به شرکت آلمانی تیسون گروپ واگذار شده است) برای انجام فعالیت های یاد شده توافق حاصل شد.

امیری گفت: فاز سوم طرح شامل مهندسی تفصیلی و تامین دیگر اقلام مورد نیاز و ساختمان و نصب است و پیمانکار آن در سه تا ۶ ماه آینده انتخاب خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: این مجتمع به منظور رعایت مسائل زیست محیطی با واحد کلرآلکالی خداحافظی کرد و این واحد از مدار تولید خارج شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان