کد خبر: 332359
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز سرهنگ سیدمحسن تقی زاده سه شنبه در نشست هم اندیشی با مسئولان خبرگزاری های فعال در شهرستان آبادان گفت:گسترش فضای ناامنی در جامعه به ویژه میان مردم، نا امنی سرمایه گذاری را به همراه دارد و رسانه ها نیز باید به گونه ای عمل کنند که فضای رعب و وحشت در جامعه گسترش نیابد.
وی اظهار داشت:گسترش فضای یاس و ناامنی در میان مردم نه تنها به جامعه و شهروندان کمکی نمی کند، بلکه سوء استفاده تبلیغاتی دشمن و رکود اقتصادی را باعث می شود.
سرهنگ تقی زاده با تشریح وضعیت حساس منطقه به ویژه در زمانی که سرمایه گذار به دنبال فضای آرام برای تولید و اشتغالزایی است، افزود:رسانه ها باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به موقع و واقع بینانه به ترویج روحیه امید در جامعه به ویژه در شهرستان آبادان کمک کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان همچنین با بیان کاهش چشمگیر تیراندازی و افزایش کشف سلاح از ابتدای سالجاری در آبادان خبر داد و اظهار داشت:آمار سرقت های خشن، جرایم سرقت به عنف، سرقت از بانک ها و طلافروشی در آبادان صفر است.
سرهنگ تقی زاده انتقاد را حق قانونی و طبیعی رسانه و مطبوعات دانست و افزود:نقدها باید با نیت خیر و سازنده بوده و با هدف حل مشکلات و حفظ حریم اشخاص مطرح شود.
وی اظهار داشت:گسترش فضای حس امنیت در جامعه، افزایش جلب سرمایه گذار و گردشگر و رونق اقتصادی در منطقه را به همراه داشته و می تواند در ایجاد فرصت های شغلی تاثیرگذار باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان اظهار داشت:پلیس به تنهایی متولی امنیت نیست و سهم ناجا از امنیت ۱۰درصد است و مابقی آن برعهده ۲۸ دستگاه فرهنگی و غیره است.
وی افزود:پلیس و دستگاه قضایی در تامین امنیت جامعه، به تنهایی بجای ۲۸ دستگاه دیگر انجام وظیفه می کنند.
در این نشست، خبرنگاران و روسای دفاتر فعال خبرگزاری های رسمی کشور نظیر خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، عصر اهواز، مهر و عصر اهواز حضور داشتند.
۳۰۱۵/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان