کد خبر: 332342
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سید محسن تقی زاده ظهر امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران در محل ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان اظهار کرد: باید به گونه ای حرکت کنیم که ضمن عمل به تکلیف در مردم ایجاد یاس، ناامیدی و وحشت و اضطراب نکنیم.

وی افزود: متاسفانه برخی از رسانه ها بدون توجه به بحث لزوم تامین امنیت روانی مردم و تنها برای کسب نام وعنوان برای خود اخبار به ویژه در بخش حوادث را به طور غلو شده ای منتشر می کنند و سبب تشویق اذهان عمومی می شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با اشاره به تعامل نیروی انتظامی با مردم عنوان کرد: نیروی انتظامی باید بتواند در فضایی به دور از تنش و آرام ضمن عمل به قانون در جهت تامین و حفظ امنیت و آرامش جامعه و اجرای دستورالعملها به فراخور فرهنگ شهر گام بردارد.

وی با بیان اینکه اغلب اتفاقاتی که در آبادان رخ می‌دهد در شهرهای دیگر به اشکال شدیدتر و جدی تری در حال رخ دادن است، تصریح کرد: اگر اصحاب رسانه بخواهند براساس تراوشات ذهنی خود مسائل را تحلیل کنند، نه تنها به جامعه کمکی نکرده اند بلکه روحیه یاس و نا امیدی را در مردم زنده می کنند.

حرکت و برنامه ریزی بر اساس واقعیتها

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با تاکید بر حرکت و برنامه ریزی بر اساس واقعیتها گفت: نباید با درگیر کردن ذهن پلیس به موضوعات حاشیه‌ای سبب ایجاد اشکال در روند انجام وظایف و مسئولیتهای اصلی پلیس شد.

تقی زاده با اشاره به بافت عشایری شهر آبادان افزود: توانستیم با برنامه ریزی و اقدامات مناسب آمار تیراندازی را به شکل قابل قبولی کاهش دهیم ضمن آنکه در زمینه کشف سرقتها نیز با رشد چشمگیری مواجه بوده ایم.

وی اضافه کرد: اگر رسانه‌ها یاری رسان ما نباشند و مسائل را به صورت واقعی و منطقی دنبال نکنند به طور حتم هم به دشمن کرده اند و هم اجازه بهره برداری منفی سودجویان از مسائل را داده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با بیان اینکه نیروی انتظامی پذیرای انتقادات و بحث و تبادل نظر در مورد چالشها با اصحاب رسانه هست، گفت: نباید هر مسئله ای را به مردم انتقال داد، اگر چه مردم دارای درک اجتماعی بالایی هستند اما گاها تحمل شنیدن و یا دیدن برخی مسائل را ندارند. بیان برخی موضوعات نه تنها به صلاح جامعه نیست بلکه زمینه ساز بهره برداریهای دشمن را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های می‌توانند اخبار موثق را از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی دریافت و نسبت به انتشار آن اقدام کنند، افزود: این مسیر بهترین و مطمئن ترین راه دریافت و انتقال اخبار نیروی انتظامی به مردم است.

تقی زاده با بیان اینکه موضوع تحلیل و برآورد امنیت تعریف خاص خود را دارد، اضافه کرد: نمی‌توان به هر موضوع کوچکی عنوان ناامنی داد، نیروی انتظامی اقدامات گسترده و بزرگی را به انجام می رساند که مردم از آن بی اطلاع هستند و گمان براین است که تمام مشکلاتی که در شهر رخ می دهد مربوط به پلیس است.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان آبادان، در موضوع تامین امنیت ۲۷ دستگاه اجرایی دخالت دارند که در این میان سهم نیروی انتظامی ۱۰ درصد است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین کار پلیس حفظ و پایداری امنیت است، گفت: به رغم وجود تمامی ناامنی ها در منطقه خاورمیانه، خوشبختانه امنیت در کشورمان مطلوب و در شهر آبادان نیز به عنوان یک شهر مرزی و استراتژیک در حد قابل قبول و خوبی است.

وی ضمن تاکید دوباره بر پرهیز از دامن زدن و بزرگنمایی برخی مسائل ساده افزود: در حالی که تمام گروههای تروریستی از جمله داعش برای ناامن کردن منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند اما در زیر سایه الطاف الهی و رهبری مقام معظم رهبری دارای کشوری امن و آرام هستیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان