کد خبر: 332280
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهران عالیپور با اعلام این خبر اظهار کرد: با استفاده از توانمندی‌ها و دانش فنی متخصصان و کارشناسان شرکت، از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال ۲۲ حلقه چاه به این روش در میدان‌های نفتی و گازی کشور حفر شده است‌.

وی افزود: حفاری به روش افقی و جهت‌دار در شمار شیوه‌های روزآمد حفاری است که شرکت ملی حفاری ایران هم‌اینک در گستره عملیاتی شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره، نفت مناطق مرکزی و در قالب پروژه‌ها به واحدهای متقاضی ارائه می‌دهد.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: فعالیت‌های این واحد بر اساس نیازهای شرکت‌های متقاضی و پروژه‌های EPDS شرکت برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار می‌گیرد.

عالیپور با اشاره به آغاز فعالیت این واحد در شرکت ملی حفاری ایران در سال ١٣٧١، عنوان کرد: حفاری به روش افقی و جهت‌دار یکی از خدمات فنی پیچیده و تخصصی مهم با فناوری بالا در صنعت حفاری است.

وی گفت: در حال حاضر بالغ بر ٢٠٠ کارشناس در قالب گروه‌های تخصصی در این واحد مشغول به کار هستند و علاوه بر ارائه خدمات به شرکت‌های متقاضی به پروژه‌های کلید در دست شرکت نیز سرویس‌دهی می‌کنند.

گفتنی است؛ حفاری انحرافی و جهت‌دار در عملیات حفر چاه‌های در حال فوران، حفر یک حلقه چاه با چند انشعاب، حفاری چاه‌های متعدد از یک دکل دریایی، حفاری در مناطق غیر قابل دسترس مانند مناطق مسکونی و همچنین روی گسل‌ها کاربرد دارد.‌منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان