کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 332259
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرکل هواشناسی خوزستان در گفتگو با مهر از ادامه پدیده شرجی در استان تا اواخر هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: پدیده شرجی با شدت و ضعف از امروز تا اواخر هفته به ویژه در مناطق ساحلی استان ادامه خواهد داشت.

کوروش بهادری افزود: شرجی روزهای آینده در مناطق ساحلی حتی تا ۹۰ درصد نیز خواهد رسید.

وی ادامه داد: انتظار نداریم که دمای هوا همچنان روند افزایشی داشته باشد و حتی ممکن است در برخی نقاط استان با کاهش دمای چند درجه ای نیز مواجه شویم.

۸۵ درصد رطوبت در ماهشهر

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان در ارتباط با شرایط جوی حاکم به شهرستان ماهشهر نیز گفت: میزان رطوبت نسبی در هوای شهرستان بندر ماهشهر ۸۵ درصد است که به دلیل ایجاد مه تششعی مانع از فعالیت فرودگاه ماهشهر شده و به همین دلیل پرواز رئیس سازمان محیط زیست به این فرودگاه لغو شده است.

کوروش بهادری افزود: فرودگاه محلی ماهشهر چون فاقد سامانه ناوبری هواشناسی (cat۱) است با مشکل فرود هواپیما در مه مواجه می شود. البته کم کم با طلوع آفتاب این مه کاهش پیدا خواهد کرد و اوضاع بهتر می شود.

رطوبت در آبادان و خرمشهر ۸۷ دصد

رییس اداره هواشناسی آبادان نیز در گفتگو با مهر اظهار کرد: با توجه به جنوبی شدن جریانات هوا، تقویت زبانه کم فشار زمین و انتقال رطوبت از خلیج فارس به آبادان و خرمشهر باعث شرجی شدن هوا در این منطقه شده است.

وی افزود: اکنون دمای هوا در این منطقه ۳۳ درجه سانتیگراد گزارش شده که در مقایسه با  روز گذشته نغییری نداشته است.

ابراهیمیان با بیان اینکه پدیده شرجی تا روز جمعه ادامه دارد افزود: بیشترین میزان رطوبت نسبی در شهرستانهای آبادان و خرمشهر ۸۷ درصد و کمترین رطوبت در این منطقه ۱۷ درصد بوده است.

ابراهیمیان در پایان عنوان کرد: از افراد مسن و کودکان توصیه می شود در هوای شرجی توام با گرما به علت جلوگیری از گرمازدگی کمتر از خانه خارج شوند.

به گزارش مهر، در حالی مردم خوزستان تیرماه را به عنوان گرم ترین ماه سال پشت سر گذاشته اند آغاز ماه پنجم سال با شرجی بالای ۹۰درصدی همراه بوده و گویا امسال قرار است شرجی ها در استان رکود سال های پیش را بزنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان