کد خبر: 332009
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر موسسه فرهنگی سرچشمه با بیان اینکه شجاعی طباطبایی یکی از الگوهای جبهه فرهنگی انقلاب است، گفت: داشتن تعهد کاری و روحیه انقلابی در کنار استقامت از مهمترین ویژگی‌های شجاعی است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی عصر اهواز، مراسم تجلیل از سیدمسعود شجاعی کاریکاتوریست جبهه فرهنگی انقلاب، صبح امروز چهارم مردادماه با حضور محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای و فرهنگی فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام والمسلمین زائری رئیس مجموعه فرهنگی سرچشمه، محمدحسین نیرومند مدیر انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس  و جمعی از هنرمندان در عصر اهواز برگزار شد.

حجت‌الاسلام زائری، مدیر موسسه فرهنگی سرچشمه طی سخنانی در این مراسم ضمن تشکر از عصر اهواز برای برگزاری این مراسم، گفت: برپایی چنین بزرگداشت‌هایی وظیفه جبهه فرهنگی انقلاب است. این نوع مراسم‌ها هم تاثیر تشویقی برای دیگر هنرمندان دارد و هم اعلامی برای جبهه مقابل است. نکته این است که در اکثر اوقات دیگران بیش از ما بر روی آثارمان تمرکز دارند؛ از این جهت امیدوارم که این جلسات ادامه‌دار باشد.

شجاعی طباطبایی یکی از الگوهای جبهه فرهنگی انقلاب است

وی در ادامه با بیان اینکه سیدمسعود شجاعی طباطبایی ویژگی‌های خوب زیادی دارد، ادامه داد: آشنایی من با وی به ۳۲ سال پیش بازمی‌گردد و ۲۲ سال است که سابقه همکاری با این هنرمند متعهد را دارم. اگر بخواهیم افرادی را به عنوان الگو در جبهه فرهنگی انقلاب یاد کنیم، به حق یکی از این الگوها سیدمسعود شجاعی طباطبایی است که این جایگاه را به لطف خدا و اجداد طیبه‌اش به دست آورده است. شجاعی طباطبایی هزینه زیادی هم به لحاظ روحی و هم از حیث جانی در این زمینه داده‌ است؛ هرچند وضعیت ظاهری او بیانگر این موضوع نیست. اما کم نیست آسیب‌های روحی و روانی که بر وی وارد شده یا مصائبی که به هنگام خروج از کشور یا دریافت ویزا داشت.

داشتن تعهد کاری و روحیه انقلابی در کنار استقامت از مهمترین ویژگی‌های شجاعی است

 مدیر موسسه فرهنگی سرچشمه افزود: از دیگر ویژگی‌های این کاریکاتوریست متعهد می‌توان به داشتن «تعهد کاری» به معنای احساس مسئولیت داشتن نسبت به کار، «اعتبار حرفه‌ای» به معنای پذیرش وی از سوی هنرمندان دیگر کشورها به عنوان  یک کاریکاتوریست تراز اول بین‌المللی، داشتن «روحیه انقلابی» به معنای حضور و ایستادگی در مقابل با فتنه ۸۸ یا مسائلی چون هولوکاست، مزین بودن به «تدین شخصی» به معنای اهمیت و جدیت در مسائل دینی شخصی مانند واجبات و مستحبات شرعی و توجه و اهتمام وی به بحث آموزش و تربیت نیروی انسانی اشاره کرد. 

شجاعی به هنر نگاهی بین‌المللی دارد

به گفته زائری؛ از همان دوران حضور فعال مسعود شجاعی‌طباطبایی در کیهان کاریکاتور و… هنرمندانی بالیدند و تحت آموزش او و محمدحسین نیرومند درخشیدند. به نظرم مهمترین ویژگی مسعود شجاعی طباطبایی در کنار دیگر ویژگی‌های او، «استقامت» است؛ چرا که اگر کسی تمام ویژگی‌های یاد شده را داشته باشد، اما استقامت نداشته باشد، موفق نخواهد بود.

وی افزود: داشتن نگاه بین‌المللی نکته‌ای است که امروز مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند. این نوع نگاه در انجام کارهای هنری در شجاعی طباطبایی به شکل ویژه‌ای از گذشته وجود داشت؛ چنانکه او در دوره‌ای که کسی اهتمامی به یادگیری زبان انگلیسی نداشت، مسئولانه این زبان را فرا گرفت و همچنین در یادگیری نرم‌افزارهای به روز مصر بود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان