کد خبر: 331940
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، شهلا عموری شامگاه یکشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی مسئولان بخش دولتی و خصوصی با موضوع بررسی مشکلات مرز شلمچه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالان اقتصادی و بازرگانان سربازان اقتصادی هستند. در سال ۸۲ کار را همین سربازان اقتصادی آغاز کردند و بخشی از اقتصاد کشور را همین ها متحول کردند.

وی، دولتمردان متولی امر صادرات را مورد خطاب قرار داد و افزود: تمام سختی های صادرات را بخش خصوصی متحمل می شود، تمام پس انداز و جوانی خود را برای یک روز سرمایه گذاری می کند و حالا متولیان امر مدعی افزایش آمار صادرات هستند. باید از خودشان این سوال را بپرسند که برای بهبود شرایط چه کرده اند؟

رئیس اتاق بازرگانی اهواز با بیان اینکه بخش دولتی به ازای تمام خدمات ارائه شده به بخش خصوصی هزینه دریافت می کند، گفت: با وجود اینکه به ازای هر گام از ما مبلغی دریافت می شود شرم آور است که که مرز رجوع شود و امنیت بار بازرگان زیر سوال برود، آن هم در شرایطی که کاملا امنیتی است.

وی با تاکید بر اینکه باید مشکلات را بیان کرد، ادامه داد: چرا باید زمانی که مشکلات بزرگ مطرح شود همه جبهه گیری کنند؟ تا کی باید مطالبات بخش خصوصی را نایده گرفت؟

عموری بر لزوم درک جایگاه بخش خصوصی از سوی دولت تاکید کرد و افزود: اگر بخش خصوصی یک روز دست از تجارت بردارد ارزآوری در کار نخواهد بود، پس باید دست در دست هم داد و حتی تندیسی از کسانی که در شرایط سخت به دنبال ارزآوری و کمک به اقتصاد کشور هستند، ساخت.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان