کد خبر: 331934
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: بحران بیکاری جدی است و چنانچه دولت به ارائه لایحه حمایت از تولیدکنندگان اقدام نکند، نمایندگان مجلس طرحی را تدوین و برای اجرا آن به دولت ارائه می‌کنند.

به گزارش عصر اهواز از شیراز، بهرام پارسایی در آئین تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی نمونه استان فارس اظهار داشت: بحران بیکاری جدی است و چنانچه دولت به ارائه لایحه حمایت از تولیدکنندگان اقدام نکند، نمایندگان مجلس طرحی را  تدوین و برای اجرا آن به دولت ارائه می‌کنند.

وی وضعیت بیکاری را محصول عملکرد دولت گذشته دانست و گفت: اگر تدبیر دولت یازدهم نبود امروزه با شرایط بدتری روبه‌رو بودیم زیرا امروز دولت یازدهم وارث ۴۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دولت قبل است.

پارسایی با اشاره به مشکلات بخش صنعت افزود: رفع مشکلات صنعت همت همگانی نیاز دارد زیرا مشکلات اقتصادی یک معضل همگانی است و برای رفع آن باید همه اقشار جامعه تلاش کنند. 

محمدعلی افشانی، استاندار فارس در این نشست با بیان اینکه همه مسئولان استان فارس باید از تولیدات داخلی این استان استفاده کنند، گفت: مسئولان نظارتی ادارت باید نسبت به خرید کالای داخلی استان فارس نظارت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: چنانچه صنعتگران بتوانند در زمینه ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی تلاش کنند استقبال خرید از کالاهای داخلی افزایش می‌یابد چراکه ارائه محصول بدون کیفیت به بازارهای خارجی، اعتبار کشور را کاهش می‌دهد.

استاندار فارس از مسئولان استان فارس خواست برای تسهیل و رفع موانع تولید اقدام کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۸ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ۲۹ جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتگران درمحل استانداری فارس برگزار شده است. 

وی بیان کرد: به منظور حمایت بیشتر از تولیدکننده،  تاکنون  از استان فارس ۲۳ واحد به سیستم بانکی معرفی شده تا از محل اعتبار ۱۶۰ هزار میلیاردریالی دولت تسهیلات دریافت کند که این امر بیانگر آن است مسئولان تلاش دارند از صنعتگران در زمینه تولید حمایت داشته باشند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم در بخش صنعت ۱۷ واحد نمونه صنایع کوچک، ۲ واحد نمونه خدمات فنی و مهندسی، ۱۰ واحد از رشته صنایع غذایی، ۷ واحد مربوط به صنایع فلزی، ۳ واحد مربوط به صنایع برق و الکترونیک، ۱۰ واحد مربوط به صنایع شیمیایی و ۹ واحد در رشته صنایع کانی غیر فلزی، یک واحد از صنایع سلولزی و نساجی و همچنین ۲ طرح نمونه لوح تقدیر و تندیس دریافت کردند.

همچنین در بخش معدن ۸ بهره‌بردار معدن، ۳ مکتشف معدن و یک نفر به عنوان پیشکسوت معدن و یک نفر بعنوان پیمانکار نمونه معدن معرفی شدند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان