کد خبر: 331878
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تشکیل دو سازمان «امور اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» را رد کرد و گفت: موضوع دوپاره‌شدن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مطرح نیست و بحثهایی که در این خصوص مطرح شده است شایعه و فضاسازی رسانه‌ای است.

ابوذر ندیمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان امکان جرح و تعدیل در لایحه‌های ارسالی دولت را دارند اما بعد از تعطیلات تابستانی نمایندگان، در صحن مجلس اصل لایحه اصلاحیه بودجه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اظهار کرد، مسئله اصلی کشور بحث اشتغال جوانان است، اگر حل مشکل اشتغال در گروی تأمین مالی است و از طرفی مهمترین راه تأمین مالی، بانکها هستند باید مطالبات، نیازها و کاستی‌های بانکها بر طرف شود.

وی افزود با توجه به اینکه  اقتصاد کشور، بانک‌محور است و امروز بانکها با معضلاتی روبه‌رو شده‌اند و تسهیلات‌دهی قفل شده است باید این مشکلات بر طرف شود.

نماینده سابق مجلس درباره بررسی لایحه اصلاحیه بودجه ۹۵ در کمیسیون برنامه و بودجه گفت: طبق آیین‌نامه‌های داخلی مجلس کمیسیونها می‌توانند یک لایحه را بررسی کنند ولی به‌صورت قطعی یک لایحه در کمیسیون رد نمی‌شود. حتی کمیسیونهای فرعی نیز که در بررسی لایحه دخالت دارند باید نظرشان را مطرح کنند اما رد کلی یک لایحه در صحن مجلس انجام می‌شود.

وی ادامه داد، رأی آوردن یک‌فوریت اصلاحیه بودجه ۹۵ در صحن مجلس نشان می‌دهد، در بین نمایندگان نگاه منفی نسبت به این لایحه وجود ندارد.

ندیمی در رابطه با اظهارات برخی نمایندگان درباره حذف کارت سوخت  از اصلاحیه گفت: آئین‌نامه‌های داخلی به نمایندگان اجازه اصلاح، جرح و تعدیل لوایح را داده  است و نمایندگان می‌توانند از حق خود در این موضوع استفاده کنند. اما بهتر است نظرات با توجه به واقعیتهای اقتصادی کشور باشد. کارت سوخت هزینه‌هایی را ایجاد کرده بود، در عین حال کارایی لازم را نداشت و بنده در زمان نمایندگی نیز با این موضوع مخالف بودم.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پایان با رد تغییرات ساختاری در این سازمان گفت: موضوع دوپاره شدن سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مطرح نیست و بحثهایی که در این خصوص مطرح شده است شایعه و فضاسازی رسانه‌ای است.

برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند شورای عالی اداری طی مصوبه‌ای مقرر کرده است دو سازمان مجزا به‌نام «امور اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» در کشور تأسیس شود که به‌معنای تجزیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و توزیع وظایف این سازمان در دو سازمان جدید است.

انتهای پیام//*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان