کد خبر: 331873
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

طبق آخرین گزارش های رسمی اعلام شده، در کلانشهر تهران متوسط خاموشی ها به ازای هر مشترک ۳۷۳ دقیقه است. یعنی خاموشی های سالانه هر مشترک تهرانی حدود ۳۴ برابر استاندارد جهانی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر اهواز، این روزها به دلایلی چون کمبود ظرفیت تولید برق نسبت به میزان تقاضا در ساعات پیک تابستانه و همچنین نارسایی بخشی از شبکه انتقال و توزیع برق به دلیل فرسودگی و مشکلات فنی ناشی از دمای بالای هوا، شاهد بروز قطعی های پراکنده برق در اقصی نقاط کشور به خصوص کلانشهر تهران هستیم.

میزان بروز خاموشی ها در طول سال استاندارد مشخصی در سطح جهان دارد که این رقم ۱۱ دقیقه به ازای هر مشترک است. اما طبق آخرین گزارش های رسمی اعلام شده، در کلانشهر تهران متوسط خاموشی ها به ازای هر مشترک ۳۷۳ دقیقه است. یعنی خاموشی های سالانه هر مشترک تهرانی حدود ۳۴ برابر استاندارد جهانی است.

این میزان خاموشی که برابر با ۶ ساعت و ۱۳ دقیقه است، در برخی مناطق تهران بالاتر است، مثل منطقه سعادت آباد که متوسط خاموشی های این منطقه در طول سال به حدود ۱۰ ساعت می رسد. در برخی مناطق تهران نیز این رقم پایین تر است، مثل منطقه پاسداران که این رقم حدود ۳ ساعت و نیم است.

در جدول زیر متوسط خاموشی های سالانه مناطق مختلف تهران آورده شده است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان