کد خبر: 331851
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامهرمز از عدم تامین آب برای اراضی کشاورزی این شهرستان توسط سازمان آب و برق خوزستان خبرداد.

محمدرضا حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: آب موردنیاز اراضی کشاورزی شهرستان از حوضه مارون تامین می‌شود و ‌سازمان آب در حوزه مارون هیچ آبی اختصاص نداده و به همین دلیل تاکنون هیچ کشتی در اراضی شهرستان انجام نشده است. 

وی افزود: قرار بود سازمان آب و برق، آب را برای کشت‌های تابستانه این شهرستان تامین کند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده و به نوعی از زمان کشت نیز گذشته است. 

حسنی تصریح کرد:‌ در این شهرستان در قالب کشت تابستانه محصولاتی مانند ماش، حبوبات، سبزیجات کشت می‌شود و سازمان آب نیز باید به تامین آب این محصولات بپردازد که تاکنون به این قول‌ها عمل نشده است.

 وی گفت:‌ فقط کشاورزان بخش مرکزی در رامهرمز حدود ۲ هزار هکتار باغات، ۱۴۰۰ هکتار سبزیجات و حدود ۴۰۰ هکتار کنجد کشت کرده‌اند و به ناچار آب مورد نیاز خود را به صورت سنتی از رودخانه علاء برداشت می‌کنند. 

حسنی ادامه داد: ‌این محصولات به عنوان برنامه کشت تابستانه این شهرستان پیش‌بینی و کشت شده‌اند و امیدواریم با تامین مناسب آب شاهد عملکرد مطلوبی از مزارع و باغات شهرستان باشیم. 

حسنی خاطرنشان کرد: کشت تابستانه در بخش مرکزی از اوایل تیرماه در این شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال مزارع پرباری را شاهد باشیم.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان