کد خبر: 331825
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


یک فرمانده گردان‌های عزالدین القسام برای اولین بار به تشریح بخشی از جزئیات مربوط به اسارت تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی به دست نیروهای مقاومت فلسطین پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز، بعد از گذشت دو سال از حمله سال ۲۰۱۴ اشغالگران به نوار غزه، گردان‌های قسام ــ شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» ــ همچنان در خصوص سربازان به اسارت گرفته شده صهیونیست سکوت اختیار کرده و هنوز هم سرنوشت و تعداد این افراد نامشخص است.

ابوالعطار از فرماندهان برجسته گردان‌های قسام و یکی از فرماندهان مقاومت در جنگ اخیر غزه در گفتگو با مرکز اطلاع رسانی فلسطین تأکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی با وجود اجرای پروتکل هانیبال در جنگ اخیر، شماری از سربازان و افسران خود را از دست داد و نتوانست آنها را نجات داده یا از سرنوشتشان اطلاعی حاصل کند.

پروتکل هانیبال به نظامیان رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تا برای جلوگیری از به اسارت درآمدن سربازان به استفاده مفرط از زور و قدرت نظامی متوسل شوند، حتی اگر با این کار، زندگی فردی که قصد نجاتش را دارند، به خطر بیفتد.

چرا اسرائیل اعلام کرد که شائول آرون مرده است؟

فرمانده قسامی یادشده در سالروز به اسارت گرفته شدن شائول آرون، نظامی صهیونیست به بیان جزئیات مربوط به اسیر کردن نظامیان صهیونیست پرداخت و پرده از این نکته برداشت که چگونه ارتش صهیونیستی ساده‌ترین گزینه را انتخاب می‌کند و خبر کشته شدن نظامیان اسیر خود را اعلام می‌نماید و شجاعت آن را ندارد که با حقیقت روبه‌رو شود.

این فرمانده مقاومت فلسطین که به نام واقعی وی اشاره‌ای نشده است، گفت: تصمیم رژیم صهیونیستی برای لغو پروتکل هانیبال به‌معنای اعترافی روشن و صریح به این نکته است که این پروتکل با واقعیت‌هایی که مقاومت به‌روی زمین خلق کرده است، همخوانی ندارد. بعد از هر بار استفاده از این تاکتیک، دست دشمن و اقدامش در کشتار غیرنظامیان رو می‌شود و پرده از چهره جنایتکارانه و زشت اشغالگران فرو می‌افتد. از سوی دیگر با وجود استفاده از تاکتیک بانیبال، مشخص شد که نظامیان و افسران این رژیم به اسارت مقاومت درآمده و ارتش موفق به انجام هیچ کاری نشده است، پس در عمل، تاکتیک هانیبال چیزی نبود جز نسخه‌ای برای ارتکاب کشتارها علیه ملت فلسطین.

پیروزی‌های پس از جنگ ۲۰۱۴

ابوالعطار تصمیم اشغالگران برای لغو تاکتیک هانیبال را یک پیروزی برای مقاومت فلسطین به شمار آورد و تأکید کرد که لغو تاکتیک مذکور به‌معنای آن است که یکی از تاکتیک‌های حیاتی در ارتش صهیونیستی ــ در تحقق اهداف تعیین شده ــ با شکست مواجه شده است. این تاکتیک در واقع با اهدف جلوگیری از به اسارت گرفته شدن نظامیان دشمن بوده است. تجربه ثابت کرده است که این تاکتیک به هیچ وجه مانع از عملیات‌های اسیرگیری که گردان‌های قسام و مقاومت به انجام می‌رسانند، نشده است.

دفن چند لکه خون به‌جای نظامی اسرائیلی!

این فرمانده القسام افزود: به‌عنوان  نمونه به ماجرای اسیر شدن «هدار گولدین» اشاره می‌کنیم که اشغالگران برای نجات او از تاکتیک هانیبال استفاده کردند. این اقدام باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع و مبهم شدن سرنوشت افسر یادشده گردید و به پاک شدن تمامی آثار مربوط به این افسر انجامید، ضمناً این اقدام باعث شد که اطلاع از مرده یا زنده بودن این افسر به امری دشوار برای ارتش صهیونیستی مبدل گردد. در نتیجه این وضعیت، دشمن در برابر خود چاره‌ای ندید جز اینکه به خانواده هدار گولدین دروغ بگوید و مدعی شود که او مرده است. ارتش صهیونیستی همچنین مراسم تشییع جنازه برای هدار گولدین برگزار و یک گور برای او درست کرد و مدعی شد که این مراسم را بر اساس احکام دین یهود انجام داده است و حال آنکه بر اساس احکام این دین، تدفین وقتی انجام می‌پذیرد که عضوی از جسم انسان که حیات بدون وجود آن امکان پذیر نیست، وجود داشته باشد. منظور از این عضو، سر است که به‌عنوان محل قرار گرفتن روح به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: در حقیقت، تنها چیزی که دشمن از افسر اسیر خویش در اختیار داشت، چند لکه خون و بخشی از لوازم شخصی او بود که این امر، علامت سؤال بزرگی را در مقابل روایت دشمن صهیونیستی از سرنوشت نظامی خویش ارائه می‌داد. در آن برهه، تنها هدفی که دشمن صهیونیستی دنبال می‌کرد، ارائه داستانی برای خانواده گولدین و افکار عمومی بود تا به این ترتیب، خود را از ورطه تنگنایی که گرفتارش شده بود، برهاند. بهترین تصمیمی که به ذهن کابینه صهیونیستی رسید، اعلام این خبر بود که افسر مذکور کشته شده است؛ زیرا اگر این کار را نمی‌کرد، تنها گزینه‌ای که برایش باقی می‌ماند، تداوم روند حملات زمینی و ادامه حضور در نوار غزه ــ آن هم زیر فشار حملات مبارزان قسامی و مقاومت ــ بود که می‌توانست باعث کشته شدن و اسارت ده‌ها تن از سربازان صهیونیست گردد.

وی با اشاره به عملکرد نیروهای مقاومت در جنگ سال ۲۰۱۴ ابراز داشت که گردان‌های قسام مجموعه‌ای از تاکتیک‌های نظامی را مورد استفاده قرار دادند که مجال پرداختن به آنها نیست؛ ولی به‌طور کلی می‌توان گفت که شاخه نظامی حماس در فعالیت‌های خود ــ در جنگ غزه ــ بر چند عنصر مهم تکیه می‌کرد که شامل غافلگیر کردن دشمن و سرعت عمل بود و همین امر باعث شد که دشمن نتواند در هنگام وقوع یک عملیات، راهی برای مقابله یا خنثی کردن آن پیدا کند. همچنین مقاومت و گردان‌های قسام توانستند زمین غزه را به چیزی شبیه شن‌های روان مبدل کنند که هر لحظه می‌تواند نظامیان و افسران صهیونیست را ببلعد و آنها را به دست سرنوشتی نامشخص بسپارد.

نظامی صهیونیست که بخار شد!

این فرمانده نظامی مقاومت فلسطین خاطرنشان کرد: در مورد گلعاد شالیت، شائول آرون و هدار گولدین باید گفت که دشمن صهیونیستی بعد از گذشت چند ساعت یا چند روز متوجه موضوع شد و شکست مذبوحانه‌ای را در این زمینه متحمل گردید، به‌عنوان نمونه، رژیم اشغالگر قدس بعد از گذشت حدود یک هفته از اسارت شائول آرون، خبر مربوط به اسارت وی را اعلام کرد.

به‌گفته این مبارز فلسطینی در ماجرای شائول آرون، مبارزان قسامی دشمن صهیونیستی را در برابر گزینه‌های دشواری قرار دادند. در واقع، بعد از گذشت چند روز از بررسی لاشه نفربری که آرون را به‌همراه همکارانش منتقل می‌کرد، این نکته برای اشغالگران روشن شد که هیچ اثری از نظامی مذکور میان اجساد وجود ندارد و نمونه خونش با خون‌های ریخته شده در داخل نفربر همخوانی ندارد. با وجود روشن شدن موضوع، دشمن صهیونیستی اعلام کرد که آرون کشته شده و البته ساده‌ترین گزینه را نیز در این میان انتخاب کرد؛ زیرا در آن زمان، با معضلی بزرگ‌تر روبه‌رو شد که همان هلاکت و زخمی شدن مجموعه‌ای از فرماندهان تیپ گولانی (نخبگان نظامی ارتش صهیونیستی) بود. در واقع، بعد از جنگ هم رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی صهیونیست شجاعت کافی را برای پیگیری حقیقت امر نداشتند.

وی ادامه داد: هیچ اثری از جسد، خون یا سلاح همراه شائول آرون وجود ندارد، پس او کجا رفته است؟ شاید آن بمبی که باعث منفجر شدن نفربر شد، آن‌قدر توان تخریبی‌اش بالا بوده که باعث تبخیر نظامی مذکور شد و هیچ اثری از او باقی نگذاشته است، اگر این تئوری درست باشد، چرا ــ در میان این تعداد ــ تنها او بخار شده و این اتفاق برای بقیه نیفتاده است؟

رژیم صهیونیستی به‌دنبال نابودی تمامی فلسطینی‌هاست

این مقام نظامی حماس به تاکتیک کشتار جمعی از سوی رژیم صهیونیستی بعد  از بروز یک رسوایی اشاره کرده گفت که تاکتیک هانیبال یک تاکتیک مجرمانه است که نه با اخلاق، نه با ارزش‌های انسانی و نه با قوانین ارضی و سماوی همخوانی ندارد. در نظر تمامی شرایع، این تاکتیک ــ همچون دیگر تاکتیک‌های نظامی و رفتارهای سیاسی و اقتصادی رژیم اشغالگر قدس ــ یک جنایت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تمام امکانات و توانمندی‌هایی که اشغالگران در اختیار دارند، تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم نابودی تمامی فلسطینی‌ها ــ صرف نظر از جایگاه، وابستگی حزبی یا جنسیتشان ــ می‌باشد؛ زیرا در نظر صهیونیست‌ها، صرف وجود یک فلسطینی در این سرزمین شکست برای مأموریتشان به شمار می‌آید و تا موقعی که این موجودیت تداوم داشته باشد، مأموریتشان پایان نیافته است.

این مبارز فلسطینی در پایان تأکید کرد گردان‌های قسام به‌عنوان گروهی که در پیشاپیش دیگر گروه‌های مقاومت حرکت می‌کند، وظیفه و مأموریت خود را مقابله نظامی با اشغالگران می‌داند و این به‌معنای آن است که باید برای مقابله با تمامی تاکتیک‌های دشمن آماده باشد و انجام این مهم می‌طلبد که به نقش میدانی خود در به شکست کشاندن تمامی تاکتیک‌های دشمن و وارد آوردن خسارت به آنها جامه عمل بپوشاند، یعنی همان کاری که در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ انجام داد.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان