کد خبر: 331783
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز هوشمند صفایی روز یکشنبه در آیین افتتاح اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بخش شاوور شوش در شهر الوان با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مقوله های کاملا آگاهانه، کارشناسی شده و بجایی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد و راه برون رفت از تنگناها و گره های اقتصادی کشور نیز اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت:اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم باید از منابع اقتصادی و نیروهای انسانی به صورت بهینه استفاده کنیم.
صفای به تشکیل کارگروه ستاد تسهیل موانع تولید در استان خوزستان اشاره کرد و گفت:با شناسایی طرح های با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد نسبت به ارائه تسهیلات در جهت راه اندازی آنها و ایجاد اشتغال و تولید کمک می شود.
وی گفت: برابر پیش بینی به عمل آمده مبلغ چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای راه اندازی طرح های مذکور مورد نیاز است.
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان خوزستان راه اندازی دومین اداره کار شهرستان شوش را موجب خدمت رسانی و توسعه این شهرستان عنوان کرد و گفت:با فعال کردن تعاونی ها و حضور مردم در عرصه اقتصادی و نیز حمایت مالی از طرح های تولیدی ،درآمد و اشتغال در منطقه رونق خواهد گرفت.
وی گفت: در راستای ایجاد اشتغال، از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط حمایت خواهد شد و اثرات طرح های اقتصادی نیز باید برای مردم قابل لمس باشد.
فرماندار شوش نیز گفت: تاسیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی در شهر الوان شهرستان شوش به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به مراجعه کنندگان و انجام امور کارگران و کارفرمایان منطقه و نیز وسعت و جمعیت زیاد بخش شاوور صورت گرفته است.
رضا نجاتی افزود:با هماهنگی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و هماهنگی های درون شهرستانی و در راستای اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به طرح های تولیدی و تشکیل تعاونی های خود اشتغالی اداره کار شهر الوان راه اندازی شد.
وی گفت: یکی از دغدغه های دولت و مردم موضوع اشتغال می باشد که با راه اندازی این اداره به عنوان دومین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان موضوع اشتغال جوانان به صورت جدی تر پیگیری خواهد شد.
فرماندار شهرستان شوش به ظرفیت های موجود در شهرستان و بخش شاوور اشاره کرد وگفت: باید از پتانسیل های کشاورزی و صنعتی به منظور اشتغال جوانان استفاده کرد.
نجاتی همچنین بر راه اندازی طرح های اشتغالزایی خانگی تاکید کرد و گفت:از طرح های مذکور در جهت ایجاد اشتغال حمایت خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد امام امام جمعه شوش نیز راه اندازی این اداره را به عنوان منشاء خیر برای اهالی شهر الوان و بخش شاوور دانست و گفت:موضوع ایجاد اشتغال جوانان باید به عنوان یکی از اولویت های اساسی پیگیری شود.
وی گفت: بر مسئولان واجب است تا زمینه اشتغال را برای جوانان جویای شغل از طریق ارائه راهکارهای جدید فراهم کنند.
در این مراسم محمود مرادی معاون سابق اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان شوش به عنوان اولین سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهر الوان منصوب شد.
شهرستان شوش با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی ،شاوور و فتح المبین است و در ۱۰۰ کیلومتری شمال استان خوزستان قرار دارد.
۷۲۸۰/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان