کد خبر: 331726
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز آرش باقرزاده یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار کرد: این طرح یک پیمانکار داخلی و به صورت صد درصد بومی دارد و در نقطه صفر مرزی واقع شده است.
وی افزود: میدان نفتی یاران شمالی در دو سال اول در شرایط تحریم بوده و برخی اختلاف ها با پیمانکار وجود داشت اما در دو سال گذشته ۳۱ درصد و در سال ۱۳۹۴ حدود ۴۲ درصد پیشرفت داشته که در کشور بی سابقه بوده است.
باقرزاده افزود: در شرایط تحریم تمام تلاش ها این بود که از کالاهای باکیفیت داخلی و در صورت امکان از کالاهای با کیفیت اروپایی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه سهم کالاهای مربوط به این طرح ۲۹ درصد خارجی و ۷۱ درصد ایرانی است اظهار کرد: حفاری این میدان به صورت کامل ایرانی بوده و بخشی از تجهیزات سرچاهی از خارج خریداری شده است.
باقرزاده گفت: این طرح در زمان حاضر ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حفاری ها به اتمام رسیده و بخش کوچکی از کار باقی مانده است و تلاش می کنیم تا اواخر شهریور تولید روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت را از این میدان نفتی داشته باشیم.
به گفته وی تولید گاز از این میدان اواخر آبان ماه امسال به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار بشکه برنامه توسعه برای این میدان نفتی پیش بینی شده است.
این مقام مسئول افزود: در زمان حاضر حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر در این طرح مشغول به کار هستند و اگر مشکل گرمای هوا نباشد روند کار شتاب می گیرد.
وی ادامه داد: بخش گاز این طرح حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تنها کمپرسور آن و برخی تجهیزات دیگر باقی مانده است که تا آخر شهریور به دست ما می رسد.
مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی همچنین گفت: در این طرح حدود ۲۱ کالای دیرتحویل داشتیم که تاکنون ۱۶ قلم آن تحویل و نصب شده و پنج قلم دیگر که مربوط به بخش گاز است باقی مانده است.
وی با بیان اینکه روزانه حدود پنج هزار بشکه تولید داریم گفت: در این میدان دو فاز شامل تولید زود هنگام و تولید نهایی در حال اجراست که تولید زود هنگام از بهمن ماه سال ۱۳۹۱ شروع شده و تاکنون بیش از ۱٫۴میلیون بشکه از این میدان تولید شده است.
باقرزاده بیان کرد: طرح میدان یاران یکی از پروژه هایی است که در زمینه محیط زیست فعال بوده و تنها طرحی هستیم که مشاور محیط زیستی داریم و اجازه تخریب به هیچ پیمانکاری را نمی دهیم.
۷۱۵۲/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان