کد خبر: 331721
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سرمربی تیم ملی والیبال گفت: فدراسیون جهانی باید زودتر از این و در یک تورنمنت آزمایشی تغییرات را ارزیابی می‌کرد.

به گزارش سرویس اخبار ورزشی عصر اهواز، رائول لوزانو در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال گفت: قبول دارم نتیجه‌ای که در والیبال ایران اتفاق افتاد، در ورزش ایران بی‌سابقه بوده است. تیم ملی به المپیک رسیده و همه از این بابت خوشحال هستند. همچنین باعث خوشحالی ما است که والیبال تنها ورزش تیمی کاروان ایران است.

وی درباره کاربرد واژه‌های حماسه و قهرمان تصریح کرد: ضمن احترام به نظرات شما، استفاده از واژه‌هایی مثل قهرمان و حماسه در خور یک ورزشکار ملی نیست. قهرمان به کسی گفته می‌شود که جانش را در راه کشورش ایثار می‌کند و حماسه نیز حادثه‌ای است که مردم در برهه‌ای از تاریخ کار متفاوتی انجام می‌دهند. من با کاربرد این کلمات در ورزش حرفه‌ای موافق نیستم.

لوزانو ادامه داد: در مدتی که تمرین داشتیم، به مشکل خاصی برنخوردیم و از روزهای باقیمانده هم استفاده خواهیم کرد. هدف ما صعود از گروه است که کار بزرگی برای ما به حساب می‌آید.

سرمربی تیم ملی والیبال عنوان کرد: نمی‌توانم از مردم درخواستی داشته باشم. آنها از ما حمایت کردند و من از تنها از آنها تشکر می‌کنم.

لوزانو در خصوص حذف احتمالی روسیه از المپیک گفت: حذف یک تیم در فاصله چند روز مانده به آغاز بازی‌ها خوشایند نیست و اصل ماجرا را باید از کمیته ملی المپیک روسیه پرسید. اگر روسیه از المپیک حذف شود، بحث تیم جایگزین آن هم بسیار مفصل و پیچیده خواهد بود.

وی درباره تغییر قوانین مربوط به وقت استراحت در المپیک تصریح کرد: دلیل عجله فدراسیون جهانی را برای این تغییر قوانین درک نمی‌کنم. آنها باید زودتر از این و در یک تورنمنت آزمایشی این تغییرات را ارزیابی می‌کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال در پایان درخصوص البسه کاروان ایران گفت: برای ورزش کردن به المپیک می‌رویم و مدل نیستیم.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان