کد خبر: 331712
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام محمود محمدزاده یکشنبه در آبادان در جمع خبرنگاران رسانه ها گفت:در خصوص برگزاری نماز جمعه در یک منطقه تقسمات کشوری تاثیری ندارد بلکه ملاک برگزاری نماز جمعیت هر منطقه است .
وی اظهار داشت:حداقل جمعیتی که برای اقامه نماز جمعه در یک منطقه پیش بینی شده پنج هزار نفر است که با توجه به این مطلب که نمازجمعه یک نماز حکومتی است تعداد شرکت کنندگان در آن نیز باید در شان و منزلت نماز حکومتی باشد.
حجت الاسلام محمدی زاده به پایش سن نمازگذارن شرکت کننده در نماز جمعه اشاره کرد و اظهار داشت:به طور متوسط، سنین ۱۵ تا ۳۵ سال، ۷۰ درصد نمازگزاران را تشکیل می دهند.
رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خوزستان در ادامه سخنانش، نمازجمعه را نبض جامعه اسلامی توصیف کرد و افزود:نمازجمعه نشان دهنده حاکمیت اسلام و حاکمیت مومنان و مستضعفان است.
رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خوزستان نمازجمعه را مایه شکوه و عظمت حاکمیت اسلام و ولایت فقیه دانست و بیان داشت:بر برپایی نمازجمعه بیانگر جماعت مسلمانان، برادری و برابری است.
روز جمعه پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ برابر با سوم ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت‏اللَّه سیدمحمود طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد.
بعد از پیروزی انقلاب آیت الله حاج شیخ غلامحسین جمی از سوی امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه آبادان منصوب و در طول هشت سال دفاع مقدس نیز نماز جمعه آبادان به امامت ایشان برگزار می شد.
۳۰۱۵/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان