کد خبر: 331667
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نخستین کارگاه مستقل آموزشی تولیدمحور خوزستان، فردا چهارم مردادماه در قالب پروژه مهر در هنرستان دخترانه علوی شهرستان رامهرمز افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد تقی‌زاده مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مهم‌ترین هدف از راه‌اندازی این کارگاه طراحی دوخت را ورود دانش‌آموزان به عرصه عملی عنوان کرد و گفت: این کارگاه مستقل آموزشی تولیدمحور در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» با هدف آشنایی دانش‌آموزان با بازار کار در کنار آموزش‌های تئوری و مدرسه‌ای افتتاح می‌شود؛ همچنین، ایجاد این کارگاه باعث تقویت انگیزه دانش‌آموزان دختر رشته طراحی دوخت و خیاطی می‌شود.

وی با بیان این‌که خیرین در راه‌اندازی این کارگاه و تجهیز آن با پرداخت حدود یک میلیارد ریال مشارکت کامل داشته‌اند، اظهار کرد: سود خالص این کارگاه که دارای بیش از ۲۰ دستگاه چرخ خیاطی است، پس از کسر کل هزینه‌های کارگاه، دستمزد و عوامل دیگر صرف امور مربوط به دانش‌آموزان مراکز شبانه‌روزی می‌شود.

تقی‌زاده با اشاره به تحصیل حدود ۱۱۰ دانش آموز در هنرستان دخترانه علوی در رشته طراحی دوخت، گفت: این کارگاه فردا با حضور مدیرکل کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش افتتاح و در حاشیه آن همایش معاونان آموزشی متوسطه و کارشناسان کاردانش استان برگزار می‌شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان