کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 331646
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز کرامت بهبهانی یکشنبه در حاشیه بازدید از میدان های نفتی غرب خوزستان در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار کرد: راه اندازی طرح توسعه نفتی آزادگان شمالی به خوبی صورت گرفت و حدود ۱۰۰ روز است که در حال تولید هستیم و گزارش تولید روزانه خود را به وزارت نفت ارسال می کنیم.
وی گفت: برای اجرای فاز دوم این طرح در حال مذاکره هستیم و پس از مشخص شدن پیمانکار مربوطه نتیجه نهایی اعلام می شود.
بهبهانی بیان کرد: پیمانکار فاز یک طرح آزادگان شمالی برای اجرای فاز دوم در اولویت است اما منتظر هستیم که پیشنهادهای اولیه خود را ارائه دهد و اگر این پیشنهادها به سود کشور ما باشد به توافق خواهیم رسید.
مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی گفت: میدان نفتی آزادگان شمالی با ظرفیت ۷۵ هزار بشکه با ۳۹ میلیون فوت مکعب گاز در حال تولید است.
وی گفت: نیروگاه اختصاصی آزادگان شمالی برق بخش های مختلف این طرح را تامین می کند و هیچ گاه تولید نفت از این میدان متوقف نخواهد شد و تنها در صورتی که با تعمیرات دوره ای مواجه شویم طرح برای مدتی متوقف می شود.
بهبهانی گفت: در این طرح و به خصوص در بخش اتاق فرمان پیشرفته ترین فناوری روز دنیا به کار گرفته شده و اگر چه بخشی از این فناوری از خارج وارد شده اما بخش عمده ای از دانش نیروهای بومی در راه اندازی آن استفاده شده است.
وی بیان کرد: یکی از دلایل تاخیر در تولید این طرح نفتی ، شرایطی بود که در این منطقه وجود داشت دریافت مجوز از محیط زیست بود اما در زمان حاضر همه اقدام های قانونی انجام شده است.
بهبهانی افزود: برای اجرای این طرح ۵۱ درصد تجهیزات داخلی استفاده کردیم و سایر تجهیزات از خارج از کشور تامین شده است.
مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی اظهار کرد: تحریم ها نتوانست مانعی برای کار و بهره برداری از میدان نفتی شود و در دوران پسا برجام شرایط کار برای ما آسان تر شده است.
وی بیان کرد: برای اجرای فاز دوم این طرح اگر با شرکت چینی به توافق نرسیم با هر کشوری که منافع ملی مارا در نظر بگیرد و بتواند فناوری روز دنیا را وارد کند و از جوانان ایرانی استفاده کند و زودتر به تولید برسد به توافق می رسیم.
جمعی از خبرنگاران رسانه های کشوری روز یکشنبه از طرح توسعه میدان نفتی آزاگان شمالی و تعدادی دیگر از میدان های نفتی این منطقه بازدید کردند.
تعدادی از مجریان میدان های نفتی در غرب استان و نماینده دشت آزادگان و جمعی از مسئولان محلی دشت آزادگان و هویزه نیز در این بازدید حضور داشتند.
۷۱۵۲/۷۱۵۸/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان