کد خبر: 331614
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سخنگوی ذوب آهن با بیان اینکه هم اکنون ریل ملی به مرحله افتتاح رسیده و تست سرد هم بر روی آن انجام شده است، گفت: تامین نیاز سالیانه ۱۵۰ هزار تنی راه آهن به ریل برای ذوب آهن بسیار آسان است.

محمدرضا کجباف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی عصر اهواز، با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی ریل ملی به بیش از ۹۹ درصد رسیده است، اظهار داشت: در حال حاضر ریل ملی به مرحله افتتاح رسیده و تست سرد بر روی آن انجام شده است که امیدواریم تا پایان ماه جاری تولید آن آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن توانایی تأمین کل ریل شرکت راه آهن را دارد، افزود: با افتتاح تولید ریل ملی در بخش ریل به خود کفایی خواهیم رسید.

سخنگوی ذوب آهن گفت: براساس سنوات گذشته کل نیاز راه آهن در ریل حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تن است که ذوب آهن به راحتی می‌تواند آن را تأمین نماید.

کج‌باف با اشاره به برنامه پنجم توسعه تصریح کرد: براساس این برنامه نیاز سالیانه راه آهن به شرط تحقق اهداف ۱۵۰ هزار تن است که تأمین این رقم نیز برای ذوب آهن بسیار آسان است.

به گزارش تسنیم، پیش از این نورزاد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به خلف وعده شرکت ذوب‌آهن اصفهان برای تولید ریل، گفته بود: ذوب‌آهن هنوز ریلی تولید نکرده و امسال نیز پیشرفت فیزیکی در کار -تولید ریل- نداشته است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان