کد خبر: 331606
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس کمیته داوران گفت: برای بازیکنان و کادر تیم های تبریزی و اهوازی دوره‌های توجیهی را برگزار کردیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از  فدراسیون فوتبال، فریدون اصفهانیان درخصوص برگزاری دوره های توجیهی برای تیم های لیگ برتری گفت: کمیته داوران برای اولین بار دوره های توجیهی برای مربیان و بازیکنان باشگاه‌های لیگ برتر را برگزار کرد. با توجه به تغییرات صورت گرفته در قوانین داوری قصد داشتیم پیش از آغاز مسابقات، تیم ها را با این تغییرات آشنا کنیم. در همین راستا نکات آموزشی و قوانین بازی به حاضرین ارائه شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: روز جمعه اول مردادماه در تبریز بنده برای تیم های تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز این کلاس یک روزه برگزار کردم. همچنین زاهد بحرینی، رئیس کمیته داوران هیات فوتبال استان خوزستان نیز برای تیم‌های صنعت نفت آبادان، فولاد خوزستان و استقلال خوزستان تغییرات جدید را تدریس کرد. هدف اصلی ما از برگزاری این دوره ها برای تیم ها این بود که کلیه دست اندرکاران برگزاری یک مسابقه اعم از کادر فنی، بازیکنان به قوانین داوری آگاه باشند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون در ادامه در خصوص برگزاری دوره توجیهی برای داوران لیگ دسته اول، خاطرنشان کرد: دوره سه روزه ای را برای داوران لیگ دسته اول در نظر گرفته ایم. این دوره از ۱۳ تا ۱۵ مردادماه در هتل المپیک برگزار می شود. برهمین اساس طبق مصوبه کمیته داوران هیات فوتبال استانها تا ۵ مرداد فرصت دارند، اسامی داوران منتخب خود را برای کلاس توجیهی و دانش افزایی لیگ دسته اول فوتبال به دپارتمان داوری معرفی کنند. همچنین برای نخستین بار قرار است دوره آموزشی و توجیهی را برای داوران رده سنی پایه برگزار کنیم.

اصفهانیان در خصوص طرح استعدادیابی در ۸ منطقه از کشور تاکید کرد: این طرح را در فصل جاری مسابقات در دستور کار قرار دادیم و می خواهیم آن را عملیاتی کنیم. به همین ترتیب بعد از تقسیم بندی استانها، پیشکسوتان داوری هیات فوتبال استانها، بازیهای داخلی در استانهای خود را زیر نظر می گیرند و در نهایت از هر منطقه ۱۰ داور جوان به دپارتمان داوری معرفی می شود. پس از آن در یک پروسه زمانی مشخص برای داوران جوان معرفی شده دوره های آموزشی و دانش افزایی متعددی را برگزار می کنیم تا بتوانیم جایگزین مناسب و ارزنده‌ای برای پشکسوتان داوری داشته باشیم.

رئیس کمیته داوران در پایان گفت: از فردا (۴ مردادماه) مسابقات لیگ برتر فصل جدید آغاز می شود، امیدوارم با قضاوت های خوب شاهد اشتباهات کمتری از داوران باشیم. 

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان